Sakarya Yibo 'Dostluk ve Kardeşlik Gecesi' Yapıldı

Sakarya Yibo 'Dostluk ve Kardeşlik Gecesi' Yapıldı

Sakarya Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun "Dostluk ve Kardeşlik Gecesi" Görkemli Bir Atmosferde Yapıldı.

Sakarya Yibo 'Dostluk ve Kardeşlik Gecesi' Yapıldı

Sakarya Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nun "Dostluk ve Kardeşlik Gecesi" görkemli bir atmosferde yapıldı.

Seyhan Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlik saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Necip Fazıl Kısakürek'in "Sakarya" şiirinin okunmasıyla devam eden program minik mevlevi öğrencilerin Şeb-i Arus (Düğün Gecesi) gösterisiyle renklendi.

Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep İnce, 43'ü kız 150 öğrenci kapasitesi olan Sakarya Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'ndaki koşulların daha da iyileşmesi için çabaladıklarını söyledi.

Kendisinin de yedi yıl yatılı bir okulda barındığından bu eğitim yuvalarının değerini çok daha iyi anladığına işaret eden İnce, 24 saat bu kurumlarda kalan öğrencilere kültürel ve sportif her türlü imkanın sunulması gerektiğini hatırlattı.

Sakarıya Y.İ.B.O.daki eksikliklere dikkat çeken İnce, okulda bir kısmı giderilen sıkıntıları en aza indirileceğini sözlerine ekeldi. Verdiği emeklerden dolayı plaketle onurlandırılan Sakarya Y.İ.B.O Müdürü Ömer Faruk Akyol da gecenin hazırlanmasında emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti. Velilerin büyük ilgi gösterdiği organizasyon öğrencilerin farklı sunumlarıyla büyük alkış topladı.

Kaynak: CHA