Sakarya: Vakıfbank Türkiye 1. Güreş Ligi Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Adapazarı'nda yapılan Türkiye 2. Grekoromen 1. Güreş Ligi Final Müsabakaları'nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Türkiye şampiyonu oldu.

Sakarya: Vakıfbank Türkiye 1. Güreş Ligi Şampiyonu İstanbul Büyükşehir Belediyespor

Adapazarı'nda yapılan Türkiye 2. Grekoromen 1. Güreş Ligi Final Müsabakaları'nda İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Türkiye şampiyonu oldu.

Adapazarı Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilen olaylı 1. Güreş Ligi Final Müsabakaları'nda ilk olarak Konya Şekerspor ile Ankara MTASpor, üçüncülük için karşı karşıya geldi. Sürekli itirazlar nedeniyle hakemler, karşılaşmayı bırarak minderi terk etti. Kısa bir süre sonra hakemlerin geri dönmesi ile başlayan karşılaşmalar sonunda Konya Şekerspor 3. olurken, Ankara MTA ise 4. oldu.

Müsabakaların final bölümünde ise, İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile Ankara Askispor karşılaştı. Final karşılaşmaları oynanırken 60 kilogram kategorisinde İstanbul Büyükşehir Belediyesporlu Bünyamin Erik ile Ankara Askisporlu Baki Yöreker'in mücadelesinde sinirler gerildi. Hakemlerin kural hatası yaptığını iddia eden Arkara Askispor yöneticileri, oyuna müdahale etti. Oyun alanına giden yöneticilere, İstanbul Büyükşehir Belediyespor'un Dünya ve Avrupa şampiyonu olan güreşçisi Hamza Yerlikaya da katılınca gerginlik yaşandı. Gerginliğin tartışmaya dönüşmesiyle olaya polis müdahale etti. Oyunun durmasıyla birlikte Ankara Askisporlu yöneticiler, hakemlerden oyun sırasında çekilen bandın yeniden izlenmesini istedi. Hakemler oyun bandını izledikten sonra kural ihlali olmadığını söyleyerek İstanbul Büyükşehir Belediyespor lehine karar verince ipler koptu. Ankara Askisporlu yöneticiler, olaya tepki göstererek, güreşçileriyle birlikte minderi terk etti. Oyuna 1 saat ara verilirken, Ankara Askispor'un tekrar mindere çıkması beklendi. Yapılan ikna çabalarına rağmen Ankara Askispor mindere dönmedi. Ankara Askispor'un minderden çekilmesiyle federasyon, Ankara Askispor takımını klasman dışı kabul ederek ihraç etti. Ankara Askispor'un ihraç edilmesiyle müsabakalar tamamlandı. Müsabakalar sonunda birinciliği elde eden İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Türkiye Şampiyonu oldu. Müsabakalarda Ankara MTASpor 2, Konya Şekerspor ise 3. oldu.

Öte yandan, müsabakaların ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Sakaryalı yöneticiler federasyon idarecileri tarafından verildi.

Kaynak: İHA