Sakarya: Sakaryaspor'da, Fenerbahçe Maçı Hazırlıkları Sürüyor

Sakaryaspor, hafta sonu kendi sahasında oynayacağı Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Nejat Biyediç, Fenerbahçe'nin gücünü bildiklerini, ancak sahaya kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

Sakarya: Sakaryaspor'da, Fenerbahçe Maçı Hazırlıkları Sürüyor

Sakaryaspor, hafta sonu kendi sahasında oynayacağı Fenerbahçe maçının hazırlıklarına başladı. Teknik Direktör Nejat Biyediç, Fenerbahçe'nin gücünü bildiklerini, ancak sahaya kazanmak için çıkacaklarını söyledi.

Rüstemler Tesisleri'nde Teknik Direktör Nejat Biyediç nezaretinde yapılan haftanın ilk çalışmasına tüm futbolcular katıldı. Antrenman öncesi Sakaryalı berberler getirdikleri baklavayı teknik heyet ve futbolculara ikram etti. Yeşil-siyahlı futbolcular, antrenmanda düz koşu, taktik çalışmanın ardından çift kale maç yaptı. Çift kale maçta Teknik Direktör Nejat Biyediç de oynadı.

Antrenman öncesi bir basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktör Nejat Biyediç, Fenerbahçe'nin gücünü bildiklerini, ancak korkmadıklarını ve sahaya kazanmak için çıkacaklarını kaydetti. Geçen hafta Sivasspor karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirten Biyediç, "Deplasmanda Sivas'a karşı ilk galibiyetimizi aldık. Mağlubiyetimiz yok. 9 kişi kalmamıza rağmen galip gelmemiz bizim için çok önemli. Oyuna baktığımızda çok iyi mücadele ettik. Bu bakımında tüm futbolcularımı tebrik ediyorum. Özelikle Antalyaspor karşılaşmasından sonra mücadeleci görüntü ve oynanan futbol hepimizi sevindirdi. Bu galibiyet futbolcular açısından çok önemli. Ligin iyi takımlarından birisiyiz. Hem yeni takımız hem çok fazla yükselen takımız. Bu galibiyet çok önemli. Hatalarımız var. Bu hatalarımızı galibiyetle kapattık. Ama bir galibiyetle işimiz bitmiyor. Bunun devamı gelmesi gerek. Önümüzde Fenerbahçe karşılaşması var. Bugünden itibaren bu maçı düşünmeye başlayacağız" dedi.

Fenerbahçe'nin usta ayaklarına önlem alacaklarını belirten Biyediç, "Fenerbahçe'yi her hafta seyrediyoruz. Ben de yarın akşamki maçını seyredeceğim. İyi oyuncular aldılar. Tabi ki kadroda değişiklikler olacaktır. İyi bir takım demek kendi futbol anlayışı olan bir takım demek. Kendi futbol anlayışını rakibe kabul ettirirsen tabi ki başarılı olursun. Fenerbahçe karşılaşmasında çok koşacağız, çok mücadele edeceğiz. Fenerbahçe farklı bir takım. Usta ayakları var. Usta ayaklarına önlem almaya çalışacağız. Ama kendi oyun anlayışımızdan vazgeçmeyeceğiz. Özellikle Alex ve Tümer konusunda bu tip oyuncular boş kaldığı zaman maçın gidişatını değiştiriyorlar. Tabi ki bu konuda önlem almayı düşünüyoruz. Fenerbahçe karşılaşmasına 9 kişi çıkmayacağız 11 kişi çıkacağız. Alternatiflerimiz var. En iyi takımı sahaya süreceğiz. Fenerbahçe fizik olarak Dinamo Kiev maçına kenetlendi. Bu bizim için avantaj olabilir. Son iki karşılaşmada futbol oynamadan kazandı. Çok etkili oyuncuları var. Duran topları çok tehlikeli kullanıyorlar. Boş bıraktım mı her an gol atabilirler. Ancak tüm bunlara rağmen biz galibiyet istiyoruz. Önlemlerimizi alacağız. Fenerbahçe karşılaşmasından puan veya puanlar almak istiyoruz" diye konuştu.

Bu arada Sakaryaspor, Serdal Kurt, Aydın Çetin ve Levent Kayatekin ile yollarını ayırdı. Teknik Direktör Nejat Biyediç, Serdal, Aydın ve Levent ile yollarını ayırdıklarını söyleyerek, 3 futbolcuya takım bulmalarını söylediklerini belirtti.

Yeşil-siyahlı futbolcular Murat Duman ve Musa Aydın ise, çıkışlarını devam ettirerek, Fenerbahçe karşılaşmasından puan veya puanlar almak istediklerini söyledi.

Kaynak: İHA