Sakarya: Sakarya Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Sakarya: Sakarya Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2005-2006 eğitim öğretim dönemi 12. mezuniyet töreninde mezun olan 4 bin 500 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

Sakarya: Sakarya Üniversitesi'nde Mezuniyet Coşkusu

Sakarya Üniversitesi (SAÜ) 2005-2006 eğitim öğretim dönemi 12. mezuniyet töreninde mezun olan 4 bin 500 öğrenci düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

SAÜ mezuniyet coşkusu yaşandı. 2005-2006 eğitim öğretim döneminde SAÜ'den mezun olan öğrenciler için Adapazarı Atatürk Stadı'nda tören düzenlendi. Törene Sakarya Valisi Nuri Okutan, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Enver Topuz, Adapazarı Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Duran, Cumhuriyet Başsavcısı Hüseyin Özbakır, belediye başkanları, öğretim üyeleri, öğrenciler ve veliler katıldı. SAÜ Rektörü Mehmet Durman, 4 bin 500 öğrenciyi mezun etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, ülkenin aydın geleceği olan birbirinden değerli mezunları kutladığını söyledi. 2005-2006 döneminde okul birincisi olarak mezun olan SAÜ Fen Edebiyat Fakültesi Almanca Mütercim Tercümanlık Bölümü öğrencisi Sevinç Kabukcik (28) törene 11 yaşındaki oğlu Berkay ile birlikte katıldı. Öğrenciler adına konuşma yapan okul birincisi Sevinç Kabukcik'in yanında oğlu Berkay da hazır bulundu. Konuşması sırasında üniversite yönetimine ve hocalarına teşekkür eden Sevinç Kabukcik, eşi ve oğluna teşekkür etmeyi ihmal etmedi. Çok heyecanlı ve mutlu olduğunu belirten Sevinç Kabukcik, "Çok iyi bir eşe ve oğula sahibim. Onların büyük desteğini gördüm. Çok mutluyum. Üniversitede kalıp kariyer yapmak istiyorum" dedi. İlköğretim okulu 5. sınıf öğrencisi Berkay ise annesi ile gurur duyduğunu söyledi.

Öte yandan Akyazı Meslek Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Bölümü'nden mezun olan 65 yaşındaki Erdoğan Canbatur en yaşlı mezun olma sevincini yaşadı. 2 oğlu ve bir torun sahibi Erdoğan Canbatur, üniversiteyi bitirmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, "Azim ettim çalışarak bu yaşta üniversiteyi bitirdim. Gençlerimiz çok çalışsınlar. Eğitime büyük ihtiyacımız var" diye konuştu. 65 yaşında üniversite bitiren Erdoğan Canbatur'a diplomasını SAÜ rektör Yardımcısı Prof. Dr. Muzaffer Elmas verdi.

Okul birincisi Sevinç Kabukcik'e diplomasını ve ödülünü Sakarya Valisi Nuri Okutan verdi. Oğluyla birlikte sahneye çıkan Sevinç Kabukcik Vali Okutan'ın elinden diploma ve ödülünü aldı. Sevinç Kabukcik oğlu Berkay ile birlikte üniversite kütüğüne ismini çaktı. Tören öğrencilerin keplerini havaya atması ve havai fişek gösteresi ile sona erdi.

Kaynak: İHA