Sakarya: Sakarya'da Lise Öğrencilerinden Muhteşem Defile

Sakarya: Sakarya'da Lise Öğrencilerinden Muhteşem Defile

Sakarya Valiliği Tarafından Atatürk'ün Doğumunun 125. Yılı Etkinlikleri Kapsamında, Cumhuriyet Öncesi ve Sonrası Kıyafetlerin, Taraklı ve Kaynarca Bezinden Yapılmış Örnekleri Bir Defileyle Sergilendi.

Sakarya: Sakarya'da Lise Öğrencilerinden Muhteşem Defile

Sakarya Valiliği tarafından Atatürk'ün doğumunun 125. yılı etkinlikleri kapsamında, Cumhuriyet öncesi ve sonrası kıyafetlerin, Taraklı ve Kaynarca bezinden yapılmış örnekleri bir defileyle sergilendi.

Adapazarı Kız Meslek Lisesi, Yunus Çiloğlu Meslek Lisesi, Hendek Meslek Lisesi ile Akyazı Meslek Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan defilede, Atatürk'ün yaşadığı döneme ait kıyafetlerin Taraklı ve Kaynarca bezinden yapılmış nostaljik örnekleri tanıtıldı. 70'i kız, 4'ü erkek olmak üzere toplam 74 öğrencinin sergilediği kıyafetler büyük ilgi gördü. Öğrenciler defilede profesyonel mankenlere taş çıkarttı. Konuklar defile sonunda öğrencileri ayakta alkışladı.

Sakarya Valisi Nuri Okutan yaptığı açıklamada, Cumhuriyet öncesi dönemden başlayıp, Cumhuriyet'in kuruluşuna kadar Türk kadınının kıyafetlerini sergilediklerini söyledi.

Kaynak: İHA