Sakarya İlköğretim Okulu Yeniden Doğuyor Projesi

Sakarya İlköğretim Okulu Yeniden Doğuyor Projesi

Ordu'nun Fatsa İlçesi'ndeki Sakarya İlköğretim Okulu'nun Yeniden İnşası İçin "Sakarya İlköğretim Okulu Yeniden Doğuyor Projesi" Hazırlanarak, "Bir Tuğla da Siz Alın" Kampanyası Başlatıldı.

Sakarya İlköğretim Okulu Yeniden Doğuyor Projesi

Ordu'nun Fatsa İlçesi'ndeki Sakarya İlköğretim Okulu'nun yeniden inşası için "Sakarya İlköğretim Okulu Yeniden Doğuyor Projesi" hazırlanarak, "Bir Tuğla da Siz Alın" kampanyası başlatıldı.

1947'de yapılan okulun yıkılmak üzere olduğunu belirten Okul Aile Birliği Başkanı Dr. Onur Sarıhan, mimar Zehra Kaynaroğlu'na bir proje hatırlatarak binanın tefrişiyle birlikte 2.5 milyon YTL'ye mal olacağını söyledi.

Kampanyalarına destek isteyen Dr. Onur Sarıhan, devlete yük olmadan okulu yeniden inşa etmek istediklerini vurguladığı konuşmasında, "Yıkılmak üzere olan okulumuzu yaz döneminde yeniden yapabilmek için halkımızın desteğine ihtiyacımız var. Projemizde, okul kendi ihtiyaçlarını giderebilsin diye 26 metrekare büyüklüğünde 16 adet işyeri de bulunuyor. Bu düşünce sayesinde gelecekte bu dükkanların kira ve diğer gelirleri Okul Aile Birliği'ne kalacak ve okullarımız maddi sıkıntı çekip öğrencilerden para istemeyecek" dedi.

Yeni yapılacak okulun projesinde kapalı spor salonu, kafeterya, bilgisayar laboratuarı, fizik-kimya laboratuarı, iş teknik atölyesi, resim atölyesi gibi bölümler de bulunuyor.

(MY-AG-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA