Sakarya Demokrasi Nöbetinde Meydanları Boş Bırakmadı

Sakarya Demokrasi Nöbetinde Meydanları Boş Bırakmadı

Sakarya Demokrasi Nöbetinde Meydanları Boş Bırakmadı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Sakarya demokrasi nöbetinin 3’üncü gününde de Demokrasi Meydanı’nda toplandı.

Sakarya demokrasi nöbetinin 3'üncü gününde de Demokrasi Meydanı'nda toplandı.

Ellerinde Türk bayrakları taşıyan on binlerce vatandaş Kent Meydanında buluştu. Gerçekleştirilen mitingde Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ayhan Sefer Üstün, Prof. Dr. Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Recep Uncuoğlu, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ilçe belediye başkanları, AK Parti ilçe başkanları, STK Temsilcileri, CHP ve MHP parti mensupları yer aldı. Vatandaşlar, "Dik dur eğilme, bu millet seninle", "Darbeye karşı omuz omuza" şeklinde sloganlar attı.

Mitingin açılış konuşmasında söz alan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, "Sizin kararlılığınız, metanetiniz, dirayetiniz ülkemizi karanlığa boğmaya çalışan çapulculara geri adım attırdı. Allah hepinizden razı olsun. Bu hepimiz için çok önemli bir meseledir. Geleceğimiz ve demokrasimiz için ülkemize sahip çıkıyoruz. Dün akşam burada yüz binlerle buluştuk. Bu akşam da bizi yalnız bırakmadınız. 'Darbeye hayır' diyoruz. Bugün Sakarya'da bizim çocuklarımızın geleceği için kendisini feda eden bir şehit kardeşimizin cenazesinde bir araya geldik. Şehitlerimize çok şey borçluyuz" diye konuştu.

Sivil toplum kuruluşları adına söz alan Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, yaptığı konuşmada demokrasiye sahip çıkma vurgusunda bulundu. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Elmas ise, şehitlere rahmet okuyarak başladığı konuşmasında, "Sakarya Üniversitesi öğrencilerimiz de burada. Onların talepleri doğrultusunda sınavları erteledik. 2 gündür her saniyesini dikkatle izlediğimiz bir süreç yaşadık. Bu sürecin en büyük kahramanı Sakarya halkıdır. Hepinizi gönülden kutluyoruz" şeklinde konuştu. AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, darbecilere karşı verilen mücadeleden dolayı vatandaşları tebrik etti. Ankara'da yaşadığı bir olayı da meydanda vatandaşlar ile paylaşan Yavuz, "Bir ağabeyimiz Ankara'da, Genel Kurmay Başkanlığı bölgesinde yanındaki dört oğluna asker tarafından kesilen alanı göstererek, 'Ya burayı açarsınız, ya da ölürsünüz' dedi. İşte bu ruh çok önemlidir" şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardıdan program havai fişek gösterisinin sonrasında sona erdi. - SAKARYA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title