Sakarya'da Yerel Yönetimler

Sakarya'da Yerel Yönetimler

Sakarya'nın Ferizli İlçe Belediyesi'nde Düzenlenen Bayramlaşma Töreninde, Vatandaşlara Etli Pilav ve Ayran İkramı Yapıldı.

Sakarya'da Yerel Yönetimler

Sakarya'nın Ferizli İlçe Belediyesi'nde düzenlenen bayramlaşma töreninde, vatandaşlara etli pilav ve ayran ikramı yapıldı.

Ferizli Belediyesi'nde düzenlenen bayramlaşma törenine Ferizli Belediye Başkanı Hüseyin Kaşkaş, Gölkent Belediye Başkanı Talih Atalay, Söğütlü Belediyesi eski Başkanı Nedim İr, İl Genel Meclisi üyeleri, belediye meclis üyeleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bayramlaşma töreninde Başkan Kaşkaş ve Belediye Meclisi üyeleri vatandaşların tek tek bayramlarını kutladı. Belediye binasında düzenlenen bayramlaşma törenine vatandaşlar yoğun ilgi gösterirken, konuklara etli pilav ve ayran ikram edildi.

Başkan Hüseyin Kaşkaş, bayramların, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günler olduğuna işaret ederek, "Bayramlar insanların birbiriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir. Bayramlarımız sevinç günleridir, bugünlerde kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Bayramları doya doya yaşayalım. Bizleri büyüten yaşlılarımızı ziyaret edip onları onure edelim. Geleceğimiz olan çocuklarımızı sevindirip mutlu edelim. Herkese dost ellerimizi uzatıp sımsıkı kavrayalım. Kısaca birbirimize sahip çıkılım. Birbirimizi sevip sayalım. Bayramlar da bunlara vesile olsun" dedi.

Ferizli Belediyesi tarafından düzenlenen geleneksel Kurban Bayramı kutlamasında ilçe dışında yaşayan ve bayram münasebetiyle ilçede bulunan Ferizliler de biraraya gelme fırsatı elde edip hasret giderdi. Belediye Başkanı Kaşkaş ve eşi Asiye Kaşkaş, bayramda ilçedeki cezaevini ziyaret edip mahkum ve hükümlülerin bayramlarını kutladı. Başkan Kaşkaş, cezaevine gerçekleştirdiği ziyaret sırasında kader mahkumlarına çeşitli hediyeler verdi.

(AY-İÇ-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA