Sakarya'da Osb'yi Besleyen Doğalgaz Borusunda Sızıntı
Haberler » Güncel » Sakarya'da Osb'yi Besleyen Doğalgaz Borusunda Sızıntı - Haber

Sakarya'da Osb'yi Besleyen Doğalgaz Borusunda Sızıntı

Sakarya'nın Arifiye ilçesinde yol çalışması sırasında doğalgaz borusuna zarar verilmesi nedeniyle 1. Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Toyota, Tırsan, Şenpiliç, EGE Kimya fabrikaları ile Arifiye ilçesi Aşağıkirazca ve Karaaptiler mahallelerinin gaz arzı kesildi.

Sakarya'da Osb'yi Besleyen Doğalgaz Borusunda Sızıntı

'nın Arifiye ilçesinde yol çalışması sırasında doğalgaz borusuna zarar verilmesi nedeniyle 1. Organize Sanayi Bölgesi (), Toyota, Tırsan, Şenpiliç, EGE Kimya fabrikaları ile Arifiye ilçesi Aşağıkirazca ve Karaaptiler mahallelerinin gaz arzı kesildi.


Alınan bilgiye göre, şehit Zekeriye Gözyuman Caddesi'nde yol ve kazı çalışmaları sırasında bir iş makinesi 1. OSB'yi besleyen doğalgaz ana hat borusuna zarar verdi.


Olay yerine çok sayıda Adapazarı Gaz Dağıtım A.Ş (AGDAŞ) yetkilileri, itfaiye ve polis ekibi sevk edildi. Bölgenin güvenlik şeridine alınmasının ardından AGDAŞ ekipleri doğalgaz akışını kesti. Daha sonra zarar gören boruda incelemelerde bulunan yetkililerin çalışması sürüyor.


AGDAŞ'tan yapılan açıklamada, "Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yol ve kazı çalışmaları sırasında 1.OSB'yi besleyen ana doğalgaz borusuna hasar verilmiştir. Ekiplerimiz olaya müdahale etmiş, çevre güvenliği sağlanmıştır. 1. OSB, Toyota, Tırsan, Şenpiliç, EGE Kimya Fabrikalarında, Arifiye ilçesi Aşağıkirazca ve Karaaptiler mahallelerinde gaz arzı kesilmiştir. En yakın sürede hat hasarı giderilerek doğalgaz arzı sağlanacaktır." ifadelerine yer verildi.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler