Annesi Tarafından Öldürülen Necmi'nin Babası, "Komşuyla İlişki" İddiasını Yalanladı

Annesi Tarafından Öldürülen Necmi'nin Babası, "Komşuyla İlişki" İddiasını Yalanladı

Sakarya'da annesi tarafından boğularak öldürülen 10 yaşındaki çocuk, toprağa verildi. Acılı baba, cenazede eşinin komşusuyla ilişki yaşadığı yönündeki haberleri yalanladı.

Sakarya'nın Karasu ilçesinde annesi tarafından boğularak öldürüldüğü öne sürülen 10 yaşındaki çocuk toprağa verildi.

N.T.K'nin (10) Karasu Devlet Hastanesi morgundan alınan cenazesi, Tepetarla Camisi'ne getirildi.

Burada taziyeleri kabul eden baba ve aile yakınlarının üzgün olduğu görüldü.

Çocuğun cenazesi, kılınan namazın ardından caminin hemen yanındaki mahalle mezarlığına defnedildi.

Törene, baba İbrahim K'nin yanı sıra akrabaları ve vatandaşlar katıldı.


BABA, "KOMŞUYLA İLİŞKİ" İDDİASINI YALANLADI: İNSANLARIN ŞEREFİYLE OYNAMASINLAR

Cenaze töreni sonrası gazetecilere açıklama yapan baba İbrahim K, eşinin komşusuyla ilişki yaşadığı yönünde çıkan haberlerin asılsız olduğunu ileri sürerek, "İnsanların haysiyetiyle şerefiyle onuruyla oynamasınlar. Bu işin yasal peşinde olacağım. Gereken neyse yapacağım. Asılsızdır, itimat etmeyin. Bizim canımız yanıyor burada, millet haber peşine düşmüş. Yarım saatte, 15 dakikada haber yayınlanamaz, internete atılamaz. Bunun her türlü hukuken peşinde olacağız." şeklinde tepki gösterdi.


DAYIDAN ANNE İÇİN ŞAŞIRTAN İDDİA: İNTİHAR ETMEYİ DÜŞÜNÜYORDU

Cenaze namazına katılan küçük çocuğun dayısı Musa Güzel ve yakınları, katil zanlısı annenin karşı komşusuyla yakalandığı için cinayeti işlediği haberlerinin doğru olmadığını iddia etti.

Anne Zeynep K.'nin bir süredir intihar etmeyi düşündüğünü ileri süren Güzel, "Psikoloğa götürdük. Elimizden geleni yapmaya çalıştık; ama geç kaldık. Kendisi intihar etmek istiyordu; ama Talha'yı da bırakmak istemiyordu. 'Talha'ya kim bakacak?' diyordu. Çocuğunu çok düşünüyordu. Onun için çocuğunu öldürdü" dedi.


NE OLMUŞTU?

Dün, Sakarya'nın Karasu ilçesi Star Caddesi'nde bir apartmanın zemin katında yaşayan anne Z.K. (40), sinir krizi geçirerek 10 yaşındaki oğlu N.T.K'yi boğduğu iddiasıyla polise giderek teslim olmuştu.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri, çocuğu evde hareketsiz halde yatarken bulmuş, Karasu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocuk, tüm müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı. Olayla ilgili Z.K'nin ifadesi doğrultusunda apartman komşusu olduğu öğrenilen T.Y. (42) de gözaltına alınmıştı.

Bugün Yenikent Devlet Hastanesi'nde geniş güvenlik önlemleri altında sağlık kontrolünden geçirilen şüpheliler, Sakarya Adliyesi'ne sevk edilmişti.Kaynak: AA