Sakarya'da Asansöre Sıkışan Parmağı Kopan Kız, İstanbul'a Getirildi

Sakarya'da Asansöre Sıkışan Parmağı Kopan Kız, İstanbul'a Getirildi

Sakarya'da Arkadaşlarıyla Birlikte Bindiği Asansöre Sağ Baş Parmağını Kaptıran Sündüz Kaya, İstanbul'a Sevk Edildiği Hastaneye Getirildi. Kaya, Parmağının Dikilmesi İçin Ameliyata Alındı.

Sakarya'da Asansöre Sıkışan Parmağı Kopan Kız, İstanbul'a Getirildi

Sakarya'da arkadaşlarıyla birlikte bindiği asansöre sağ baş parmağını kaptıran Sündüz Kaya, İstanbul'a sevk edildiği hastaneye getirildi. Kaya, parmağının dikilmesi için ameliyata alındı.

Edinilen bilgiye göre, bugün gerçekleştirilen Ortaöğretim Kurumları Seçme Sınavı'na (OKS) giren Sündüz Kaya (13), Sakarya'da arkadaşlarıyla birlikte bindiği asansörde parmaklarını asansör ile duvar arasına sıkıştırdı. Sağ elini yukarı doğru kaldıran Kaya'nın parmakları, asansörün aniden hareket etmesi üzerine sıkıştı. Sağ baş parmağı kopan Kaya, ailesi tarafından götürüldüğü hastanede yapılan müdahalenin ardından İstanbul'da bulunan bir hastaneye sevk edildi. Ambulansla hastaneye getirilen Kaya, kopan

parmağının dikilmesi için ameliyata alındı.

Operasyon öncesinde yaşadıklarını anlatan Sündüz Kaya, "Yanımdaki çocuklarla asansöre bindim. Ben asansörün kullanılmasını tam bilmiyordum, kolumu kıstırdım. Bugün OKS sınavına girdim, iyi geçmişti. Sorular çok kolaydı ama böyle bir kaza yaşadım" dedi.

Baba Menderes Kaya, "Bir anda bağrışmaları duydum ve yukarıya koştum. Çocuğun kolunu kıstırdığını gördüm. Daha başka bir şey hatırlamıyorum" ifadelerini kullandı.

Babaanne Emine Kaya, "Biz oraya misafirliğe gitmiştik. Sınavının güzel geçtiğini söyledi. Çok mutluydu. Çocuğum böyle bir kaza yaşadı" diye konuştu.

(AU-RA-SN-SN-Y)