Sakarya: Bursa, Kocaeli ve Sakarya'da İşlenen Cinayetler

Sakarya: Bursa, Kocaeli ve Sakarya'da İşlenen Cinayetler

Bursa, Kocaeli ve Sakarya'da Önceki Akşam 3 Kişinin Öldürülmesi Olayında Kullanılan Otomobilin Bulunmasının Ardından Şahısların Kimlikleri de Tespit Edildi. Polis ve Jandarma, Olayla İlgili Tahkikatı Genişleterek Sürdürüyor.

Sakarya: Bursa, Kocaeli ve Sakarya'da İşlenen Cinayetler

Bursa, Kocaeli ve Sakarya'da önceki akşam 3 kişinin öldürülmesi olayında kullanılan otomobilin bulunmasının ardından şahısların kimlikleri de tespit edildi. Polis ve jandarma, olayla ilgili tahkikatı genişleterek sürdürüyor.

Bursa'da bir kestane şekeri mağazasında tezgahtar olarak çalışan Hüseyin Çalışkan, İzmit'te bir pişmaniyecide tezgahtarlık yapan Fatih Kılıç ile Sakarya'nın Hendek İlçesi'ndeki bir benzin istasyonunda çalışan Mehmet Çakır'ı öldüren zanlıların kimlikleri tespit edildi. Şahısların cezaevinden yeni çıktıkları belirtilirken, olayda kullanılan aracın ortaya çıkarılması ile şahıslara giderek yaklaşıldığı ifade edildi. Cezaevinden 1.5 yıl önce çıktığı belirlenen 25-30 yaşlarındaki Mehmet Karahasan ile açık kimliği belli olmayan Şahin adındaki arkadaşının söz konusu cinayetleri işledikleri öne sürülüyor.

Sakarya'nın Akyazı İlçesi Yeni Mahalle nüfusuna kayıtlı Karahasan'ın adam öldürmekten sabıkası bulunduğu açıklanırken, Şahin isimli şahsın da çeşitli suçlardan dolayı sabıkalı olduğu bildirildi. Yalova'da ikamet eden şahısların 77 plakalı Clio model bir araç ile 17 Ekim tarihinde Yalova'dan Bursa'ya giderken rutin trafik kontrolüne yakalandıkları, bu sırada bagajdaki av tüfeğinin polis tarafından fark edilmesi üzerine şahısların, ardında ehliyeti bırakarak kaçmaya başladığı kaydedildi. Yolda maddi hasarlı kazaya karışan şahısların Akyazı İlçesi'ne giriş yaptıkları ve hasarlı aracı rehin bırakarak, arkadaşları olan Erkut Okumuş (24) ve Aykut Okumuş (24) isimli şahıslarla temasa geçerek, günlüğü 60 YTL'ye 54 HP 185 plakalı beyaz Şahin model bir araç kiraladıkları tespit edildi. Sakarya Hendek'te jandarma, olayla ilgileri bulunabileceği gerekçesiyle her iki şahsı da gözaltına alırken, Erkut ve Aykut Okumuş'un da daha önceden işlemiş oldukları suçlar nedeniyle sabıkalarının bulunduğu ifade edildi.

Gasp amaçlı soygun yaptıkları öne sürülen Mehmet Karahasan ve Şahin isimli şahısların ilk eylemlerini Bursa'da, daha sonra Kocaeli'nde ve son olarak da Sakarya Hendek'te gerçekleştirdikleri belirtilirken, şahıslara ait görüntülerin Kocaeli'nde bulunan bir benzin istasyonundaki güvenlik kamerası tarafından kaydedildiği bildirildi.

Öte yandan araç kiraladıkları şahıslara telefon bağlantısı kurdukları tespit edilen Mehmet Karahasan ve Şahin'in, "Bizim 12 cesedimiz var. Aracı teslim edemeyebiliriz. Yurt dışına çıkacağız" şeklinde görüşmede bulundukları ortaya çıktı. Şahıslar son olarak Hatay'da trafik kazasına karıştı, ancak daha sonra izlerini kaybettirdi. Polis ve jandarma, şahısların yurtdışına çıkma ihtimaline karşı sınır kapılarına uyarıda bulundu. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.