Sakarya: Ak Parti Milletvekillerinin İlçe Gezileri

Sakarya: Ak Parti Milletvekillerinin İlçe Gezileri

AK Parti Sakarya milletvekilleri Şaban Dişli, Recep Yıldırım, Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün Taraklı İlçesi'nde incelemelerde bulundu.

Sakarya: Ak Parti Milletvekillerinin İlçe Gezileri

AK Parti Sakarya milletvekilleri Şaban Dişli, Recep Yıldırım, Hasan Ali Çelik ve Ayhan Sefer Üstün Taraklı İlçesi'nde incelemelerde bulundu.

Milletvekilleri Belediye toplantı salonunda ilçeye bağlı 22 köy muhtarıyla biraraya geldi. Toplantıda konuşan muhtarlar, öncelikli sorunların içme suyu kanalizasyon ve yakacak sorunlarının olduğunu dile getirerek, yapılmakta olan köy yollarının asfaltı için de teşekkürlerini belitti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sakarya Milletvekili Şaban Dişli, "Hükümet olarak hizmet etmek gayreti içerisindeyiz. Biz Sakarya milletvekilleri olarak vatandaşa gerekli hizmeti verdiğimize inanıyorum. Elbette ki yapamadıklarımız vardır. Bunları da çözme gayreti içinde olacağız" dedi.

Bu arada ilçeye bağlı köy muhtarları köylerinin sorunlarını dile getirirken içme suyu ve kanalizasyon sorunlarının öncelikle halledilmesini istedi. KÖY-DES projesiyle asfalt yapılan köy yolları içinde teşekkür etti. Alballar Köyü Muhtarı İbrahim Çam, "Hazırlanan projeler köy hizmetlerinde ilgi görmüyor, takılıyor, muhtarlarımız köy hizmetlerinin ilgisizliğinden son derece rahatsız" diye konuştu.

Milletvekili Hasan Ali Çelik, yaptığı konuşmada köylerin su ve kanalizasyon sorunlarının halledileceğini belirterek, "Zamanla problemler bitecek. Türkiye'de en geri kalmış hizmetlerden bir tanesi de kanalizasyon hizmetleri fakat Taraklı'daki kanalizasyonun hizmetinin zarureti bir çok yerden daha önde ve siz bunlardan sıkıntı çekiyorsunuz. 2007 yılı içerisin de Taraklı köylerindeki kanalizasyonu birinci öncelikli konu olarak ele alacağız. Bunun yanında köylerdeki kooperatiflerimizi de destekleyin deyin bize biz sizin söylemediklerinizi de söylüyoruz siz varsanız biz varız siz burada sizin huzurunuz varsa biz huzurlu oturuyoruz. Biz bir garibimiz kalmasın diye uğraşıyoruz" dedi.

İl Başkanı Yusuf Alemdar da konuşmasında muhtarlara teşekkür ederek, her zaman hizmet için yanlarında olacaklarını, bu konuda kendilerine destek olmalarını istedi.

Milletvekilleri daha sonra halk pazarını gezerek pazarcılarla sohbet etti. Vekiller, oradan Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Parkı'na geçerek vatandaşlarla bir araya geldi. AK Parti Taraklı İlçe Başkanı Mehmet Pilavcı, Sakarya milletvekillerini Taraklı'da görmekten memnun olduklarını belirterek, AK Parti iktidarının Taraklı'ya hizmetlerinin süreceğini belirtti.

Sakarya Milletvekili Recep Yıldırım, burada yaptığı konuşmada "Taraklı da bulunmaktan son derece mutluyuz. Bu güzel ilçeye hizmet etmek boynumuzun borcu" dedi.

Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman ise Sakarya milletvekillerinin başta yolun asfaltlanması olmak üzere pek çok konuda desteklerinin olduğunu ifade ederek, beraberce çok güzel hizmetlere imza atacaklarını söyledi.

Kaynak: İHA