Sakarya: Adapazarı Kızılay Şubesi'nden Taraklı İlçesi'ne Ziyaret
Haberler » Yerel » Haber

Sakarya: Adapazarı Kızılay Şubesi'nden Taraklı İlçesi'ne Ziyaret

- Adapazarı Kızılay Şube Başkanı Şaban Koludra ve Kızılay Genel Merkezi'nden Denetçi Özkan Kalemci, Sakarya'nın Taraklı İlçesi'nde Ziyaretlerde Bulundu.

Sakarya: Adapazarı Kızılay Şubesi'nden Taraklı İlçesi'ne Ziyaret

- Adapazarı Kızılay Şube Başkanı Şaban Koludra ve Kızılay Genel Merkezi'nden Denetçi Özkan Kalemci, Sakarya'nın Taraklı İlçesi'nde ziyaretlerde bulundu.

Adapazarı Kızılay Şube Başkanı Şaban Koludra ile Denetçi Özkan Kalemci, Taraklı İlçesi'nde ilk olarak Kızılay Şubesi'ni ziyaret ederek başkan Alaattin Yılmaz'dan çalışmalar hakkında bilgi aldılar. Kızılay Taraklı Şube Başkanı Alaattin Yılmaz, “Kızılay Şubesi olarak vatandaşlarımıza en iyi şekilde hizmet verme gayretindeyiz. Taraklı'da Kızılay bayrağını güvenle dalgalandırmaktayız. Her zaman halkımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. Kızılay Taraklı yöneticilerinin çalışmalarını takdirle karşıladığını belirten Şaban Koludra ise çalışmalarından dolayı Taraklı şubesi yneticilerine teşekkür etti.

Adapazarı Kızılay Şube Başkanı Şaban Koludra ve Denetçi Özkan Kalemci, daha sonra Taraklı Belediye Başkanı Tacettin Özkaraman'ı ziyaret etti. Başkan Özkaraman, “Kızılay ülkemizin önemli kuruluşlarından biri. Destek olmak bizim insani görevimizdir" diye konuştu. Koludra ve Balcı, belediye ziyaretinin ardından ise Kaymakam Ozam Balcı'yı da makamında ziyaret ederek, çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Kızılay yöneticileri, olası bir afette, çadır kente dönüştürülecek kent içi açık alanların tespiti ve bu alanların alt yapı çalışmalarının şimdiden hazırlanması konusunda Kaymakam Balcı'dan da destek istediler. Kaymakam Ozan Balcı da, “Kızılay depremde, afette, zor günde her zaman sıcaklığını hissettiren uluslararası kuruluştur. Bizim destek olmak zaten görevimizdir. Koordineli çalışma sonucu ortaya verimli çalışma çıkacaktır“ dedi.

(MT-AK)