Sakarya // 1 // Sakarya'Da Sosyete Pazarı´Nda Ismailağa Cema
Haberler » Güncel » Haber

Sakarya // 1 // Sakarya'Da Sosyete Pazarı´Nda Ismailağa Cema

4 Bin Müridi Mahmut Ustaosmanoğlu'nu Dinledi

Sakarya // 1 // Sakarya'Da Sosyete Pazarı´Nda Ismailağa Cema

4 BİN MÜRİDİ MAHMUT USTAOSMANOĞLU'NU DİNLEDİ

SAKARYA'nın Sapanca İlçesi'nde bir dağ evinde kalan İsmailağa Cemaati Lideri Mahmut Ustaosmanoğlu dün İstanbul'a dönerken Serdivan İlçesi'nde müritleriyle buluştu. Pazaryerinde harem- selamlık olarak yapılan buluşmaya yaklaşık 4 bin kişi katıldı.

Sakarya'da ilk kez açık bir alanda yapılan cemaat buluşması dün Serdivan İlçesi'nde bulunan ve Sosyete Pazarı olarak bilinen pazaryerinde gerçekleşti. Saatler öncesinde toplanan müridler için çevik kuvvet ekipleri de hazır bekletildi. Buluşma öncesinde pişirilen kazanlar dolusu pilav dağıtıldı. Müridlerin de kendi aralarında telsizlerle ve Mahmut Ustaosmanoğlu için serilen kırmızı halı etrafında güvenlik şeridi oluşturduğu görüldü.

Alana lüks cipiyle gelen İsmailağa Cemaati Lideri dualar arasında tekerlekli sandalyeye konularak platforma çıkarıldı. Burada yaklaşık 4 bin kişiye kısa bir konuşma yapan Mahmut Ustaosmanoğlu, cemaat mensupları için dua ettikten sonra kısa süre sonra alandan ayrıldı.

Uzun süredir sağlık sorunları yaşayan Mahmut Ustaosmanoğlu'nun müridleriyle buluşması heyecanla karşılanırken, cemaat mensupları cep telefonlarının kameralarıyla Ustaosmanoğlu'nu görüntüleyerek konuşmasını kaydetti.