Saitama: Emanuele Ginobili'den Çarpıcı Açıklamalar

2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda çeyrek finalde yarın Türkiye ile karşılaşacak olan Arjantin'de milli oyuncu Emanuele Ginobili, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu olmadan çeyrek finale yükselen Türkiye'nin ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu gösterdiğini söyledi.

Saitama: Emanuele Ginobili'den Çarpıcı Açıklamalar

2006 Dünya Basketbol Şampiyonası'nda çeyrek finalde yarın Türkiye ile karşılaşacak olan Arjantin'de milli oyuncu Emanuele Ginobili, Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu olmadan çeyrek finale yükselen Türkiye'nin ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu gösterdiğini söyledi.

Arjantin Milli Takımı'nın yıldızı Emanuele Ginobili, yarın çeyrek finalde karşılaşacakları Türkiye ile zorlu bir mücadele yapacaklarını belirterek, "Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu olmadan çeyrek finale yükselen Türkiye, ne kadar tehlikeli bir takım olduğunu gösterdi. Bu takıma karşı saygı duymamız gerekiyor. İbrahim Kutluay'ın sakatlığı ile ilgili bir bilgim yok, ancak Türkiye çok iyi takım oyunu oynuyor" dedi.

Türkiye karşısında herkesin kendilerini favori gösterdiğini de kaydeden Ginobili, "Biz de favori olduğumuz biliyoruz ve bu takımda baskı oluşturuyor, ama biz baskılara alıştık. Atina'da da favoriydik ve kazanmaya şartlandık. Türkiye buraya favori olarak gelmedi, ancak takım korkusuz oynuyor. Bu akşam Türkiye'nin maçlarını izleyeceğiz ve takımı daha yakından tanımaya çalışacağız. İbrahim Kutluay'ı ben, Avrupa'da oynarken tanımıştım. İnanıyoruz ki biz daha iyi takımız ama burada mağlup olursak bu dünyada favori olmayan takımın maç kazanacağı ilk oyun olmayacak. Biz, sadece onlardan daha iyi oynamaya çalışıp, onları elemeyi düşüneceğiz. Türkiye de bizim için aynısını düşünüyor" diye konuştu.

Arjantin Milli Takımı Antrenörü Sergio Hernandez ise, Mehmet Okur'suz ve Hidayet'siz Türkiye'nin daha iyi oynadığını gördüğünü, bunu Türkiye'nin tam bir takım oyunu ile tüm dünyaya gösterdiğini söyledi. Türkiye'nin, şampiyona boyunca özellikle son çeyreklerde çok tehlikeli oynadığını da kaydeden Hernandez, "Bunun için ayrıca önlem alacağız. Eğer önlem almazsak İbrahim Kutluay ve Serkan Erdoğan, bize sıkıntı yaratabilir" şeklinde konuştu.

Öte yandan, yarın Arjantin ile tarihi bir karşılaşma oynayacak olan A Milli Basketbol Takımı'nda oyuncular, sabah alışveriş yapmak üzere Tokyo'ya giderken, Ay-yıldızlı oyuncular, akşam saatlerinde ise Arjantin karşılaşmasının oynanacağı Saitama Süper Arena'da antrenman yaptı. 1 saat 45 dakika süren antrenmanda teknik heyet ve oyuncuların neşeli tavırları dikkat çekti.

A Milli Basketbol Takımı Başantrenörü Bogdan Tanjeviç, yarınki çeyrek final maçında son olimpiyat şampiyonu ile oynayacaklarının bilincinde olduklarını söyleyerek, "Herkes, Ginobili hakkında konuşuyor. Ancak biz sadece Ginobili'yi düşünmeyeceğiz. Takım oyununu en iyi şekilde ortaya koyarak, iyi bir sonuç arayacağız. Oyuncularımın motivasyonu çok iyi. Karşılaşmayı kazanmak için her şeyi yapacağız" dedi.

Yarınki maçta Arjantin'in favori olduğunu da kaydeden Tanjevic, "Son Olimpiyat Şampiyonu Arjanti'in bu maçta favori gösterilmesi normal. Ama biz de elimizden gelen tüm mücadeleyi sergileyip, Arjantin'i yenmeye çalışacağız. Her şey yarın sahada belli olacak" diye konuştu.

A Milli Takım'da sakatlığı süren ve Arjantin karşısında oynayıp oynamayacağı belli olmayan kaptan İbrahim Kutluay ise, çeyrek finalde zorlu bir ekiple karşılaşacaklarını ifade ederek, "Arjantin'in güçlü olduğunu biliyoruz. Ancak biz de buraya kadar çok ciddi rakipleri yenerek geldik. Yarın da Arjantin karşısında sahaya kazanmak için çıkacağız. Öncelikli hedefimiz, bu maçı kazanarak, yarı finale yükselmek" şeklinde konuştu.

İbrahim Kutluay, sakatlığıyla ilgili de, "Ayak bileğimde hala şişlik var. Durumum yarın yapılacak kontrolden sonra belli olacak. Ancak Arjantin karşısında görev almayı çok istiyorum" dedi.