SAİT FAİK ABASIYANIK HABERLERİ

Sait Faik Abasıyanık haber, Sait Faik Abasıyanık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sait Faik Abasıyanık - 12.01.2015
Kocaeli'nde İstinat Duvarı Çöktü
İzmit ilçesinde istinat duvarının çökmesi sonucu 5 katlı apartmanda bulunan 6 kişi tahliye edildi.
Sait Faik Abasıyanık - 01.01.2015
Başkent'te Kültür Sanat
İrfan Şahinbaş Sahnesi: "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye", Savaş Dinçel'in kaleminden Murat Çidamlı'nın yönetimiyle 3 Ocak'ta tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. Erdinç Doğan'ın rol aldığı tek kişilik oyunda, Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçki sunuluyor.
Sait Faik Abasıyanık - 23.12.2014
İş Sanat, Yeni Yılda Dopdolu
Türk edebiyatının büyük ustası Sait Faik Abasıyanık'ın, "Her Şey İnsanı Sevmekle Başlar" başlığı altında derlenen hikayeleri, 19 Ocak'ta İş Sanat'ın dinletiler serisinde edebiyat meraklılarının beğenisine sunulacak.
Sait Faik Abasıyanık - 18.12.2014
Başkentte Kültür Sanat
İrfan Şahinbaş Sahnesi: DT'nin sosyal sorumluluk projesi olarak seyirci karşısına çıkacak "Nihayet Bitti", 21 Aralık'ta sunulacak. Avusturyalı yazar Peter Turrini'nin tek kişilik eseri, Murat Çidamlı'nın yönetmenliğinde, bedensel engelli Göktuğ Tolga Demiralp'in performansıyla perde açacak. Oyun, hayatı boyunca her istediğini elde eden, mutlu, başarılı ve yıldız bir gazeteciyi, başarının zirvesine taşıyan söz cambazlığının, onu nasıl ölümün kıyısına sürüklediğini anlatıyor.   Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden sahneye taşınan "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" ise bugün ve 20 Aralık'ta görülebilecek.
Sait Faik Abasıyanık - 27.11.2014
Azerbaycan'da "Türkiye Kültür Haftası" Sona Erdi
Azerbaycan'da düzenlenen "Türkiye Kültür Haftası" etkinlikleri, Devlet Tiyatrolarının "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" isimli oyununun sahnelenmesiyle son buldu.  23 Kasım'da başlayan etkinliklerin son gününde, Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçkiyle sahneye taşınan ve Murat Çidamlı'nın yönettiği oyun, Azerbaycanlı seyircilerle buluştu.
Sait Faik Abasıyanık - 08.11.2014
Sakarya Büyükşehir Akademi'de Dersler Aralıksız Devam Ediyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığınca, Ofis Sanat Merkezinde düzenlenen dersler yoğun ilgi görüyor.
Sait Faik Abasıyanık - 07.11.2014
Değişik Gözle Kitabı
Değişik Gözle Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Değişik Gözle Kitabı kitabının kısa özeti.
Sait Faik Abasıyanık - 06.11.2014
Başkentte Kültür Sanat
Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden oluşan "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye", 11 Kasım'da izleyiciyi selamlayacak.
Sait Faik Abasıyanık - 04.11.2014
Kumpanya Kitabı
Kumpanya Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Kumpanya Kitabı kitabının kısa özeti.
Sait Faik Abasıyanık - 03.11.2014
Önce Ekmek Kitabı
Önce Ekmek Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Önce Ekmek Kitabı kitabının kısa özeti.
Sait Faik Abasıyanık - 23.10.2014
Başkentte Kültür Sanat
"Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye", Savaş Dinçel'in kaleminden Murat Çidamlı'nın yönetimiyle 28 Ekim'de sahnelenecek. Erdinç Doğan'ın rol aldığı tek kişilik oyunda, Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçki sunuluyor.
Sait Faik Abasıyanık - 10.10.2014
Sanatın Ritmi İş Sanat'ın 15. Sezonuyla Artıyor
Bu yıl 15. yaşını kutlayan İş Sanat renkli ve zengin programıyla dünya yıldızlarını İstanbul'da ağırlamaya devam ediyor.
Sait Faik Abasıyanık - 09.10.2014
Başkentte Kültür Sanat
Stüdyo Sahne: "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye", Savaş Dinçel'in kaleminden Murat Çidamlı'nın yönetimiyle yarın ve 12 Ekim'de tiyatroseverlerin karşısına çıkacak. Erdinç Doğan'ın rol aldığı tek kişilik oyununda, Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçki sunuluyor.
Sait Faik Abasıyanık - 02.10.2014
İş Sanat'ın Yeni Sezonu Kasım'da Açılıyor
Yeni sezon, 1 Kasım'da Alpaslan Ertüngealp yönetimindeki BİFO ve piyanist Hüseyin Sermet solistliğinde gerçekleşecek konserle başlayacak Oyuncu Halit Ergenç, Ocak 2015'te gerçekleşecek konserde, Sinema Senfoni Orkestrası eşliğinde klasikleşmiş müzikallerden ve sevilen film müziklerinden oluşan eserler seslendirecek Trisha Brown Dance Company, 40 yılı aşan deneyimini 20 Aralık'ta İş Sanat sahnesine taşıyacak.
Sait Faik Abasıyanık - 01.10.2014
Büyükşehir Akademi"De Yeni Dönem Başlıyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesince düzenlenen "Büyükşehir Akademi"de yeni dönem başlıyor.
Sait Faik Abasıyanık - 15.09.2014
Köpekler İçin Gece Müziği
Yalın olduğu zannedilen yaşamların derin bataklarını anlatan Köpekler İçin Gece Müziği, dil ve imgeler aracılığıyla tablolar çizen bir kitap!
Sait Faik Abasıyanık - 07.09.2014
Sevgimiz Özgürlüğümüzdür Kitabı
Sevgimiz Özgürlüğümüzdür Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Sevgimiz Özgürlüğümüzdür Kitabı kitabının kısa özeti.
Sait Faik Abasıyanık - 22.08.2014
Yüzler Kitabı
Yüzler Kitabı kitabının yazarları, yayınevi, baskı tarihi ve diğer tüm bilgileri. Yüzler Kitabı kitabının kısa özeti.
Sait Faik Abasıyanık - 06.08.2014
Cezaevindeki Tutuklu ve Hükümlüler, Tiyatro Oyunu İzledi
Usta tiyatrocu Turgay Tanülkü, Sait Faik Abasıyanık'ın “Son Kuşlar” adlı eserinden uyarlanan "Masallar, İnsanlar, Bir de Türküler" oyunuyla Bartın Cezaevindeki tutuklu ve hükümlülerle buluştu.
Sait Faik Abasıyanık - 21.07.2014
IKSV'nin Ilk Donem Etkinlikleri Sona Erdi
Borusan Holding sponsorluğunda 1-27 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 42. İstanbul Müzik Festivali, 800'e yakın yerli ve yabancı sanatçıyı İstanbul'da ağırladı. "Doğanın Şarkısı" teması üzerine kurgulanan 42. İstanbul Müzik Festivali programında senfoni ve oda orkestraları, vokal konserler, resitaller, ücretsiz yapılan "Pazar Klasikleri" olmak üzere toplam 26 konserle ve "Konsere Doğru" söyleşileriyle bu yıl farklı mekânlarda dinleyicilerle buluştu. Festival bu yıl yine dünyaca ünlü iki besteciye eser siparişi verdi: Alexander Raskatov'un "Crying in the Wilderness" ve Fazıl Say'ın Sait Faik Abasıyanık'ı ölümünün 60.
Sait Faik Abasıyanık - 27.06.2014
Başbakan Yardımcısı Arınç, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Tanülkü'yü Kabul Etti
Başbakan Yardımcısı Arınç: ''Son yıllarda tutuklu ve hükümlülerin sayısının azaltılmasına yönelik bir kısım çalışmalar yapılıyor bildiğiniz gibi. Bunlardan en önemlisi de denetimli serbestlik imkanının biraz daha fazlalaştırılmasıdır ama ne var ki maalesef yine cezaevlerimizde büyük bir yoğunluk yaşanmaktadır'' ''Bu üzücüdür çünkü cezaevleri ıslah edici bir fonksiyon taşımasını arzu etmemizle birlikte maalesef içerinin yoğunluğu ve birarada kalmak mecburiyeti, birtakım eksiklikler bu fonksiyonu zaman zaman yerine getirmemize engel oluyor.
Sait Faik Abasıyanık - 23.06.2014
42. İstanbul Müzik Festivali
Piyanist Fazıl Say'ın Sait Faik Abasıyanık'ın ölümünün 60'ıncı yılı için bestelediği yeni eserinin dünya prömiyeri 25 Haziran'da yapılacak.
Sait Faik Abasıyanık - 23.06.2014
42. İstanbul Müzik Festivali'nde Fazıl Say'dan Bir Dünya Prömiyeri: "Sait Faik"
İKSV'nin organizasyonunda düzenlenen 42. İstanbul Müzik Festivali, 2012 yılında gerçekleştirilen Mezopotamya Senfoni'sinin ardından, çağımızın önde gelen bestecileri arasında yer alan Fazıl Say'la tekrar bir araya gelerek çok özel bir projeye imza atıyor. Fazıl Say'ın İstanbul Müzik Festivali'nin eser siparişi üzerine, Türkiye edebiyatında bir dönüm noktası sayılan Sait Faik Abasıyanık'ı ölümünün 60.
Sait Faik Abasıyanık - 13.06.2014
Karne Dağıtımında Duygusal Anlar: Bakan Avcı, Mezun Olduğu Okulda Öğrencilere Karnelerini Dağıttı
Milli Eğitim Bakanı Avcı, 43 yıl önce mezun olduğu okulda öğrencilere karnelerini dağıttı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sait Faik Abasıyanık Haberleri | Sait Faik Abasıyanık Kimdir - Haberler - Sayfa 9 - Sait Faik Abasıyanık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sait Faik Abasıyanık kimdir, hayatı ve biyografisi. Başkentte Kültür Sanat.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 29.11.2021 12:37:48. #1.14#

title