SAİT FAİK ABASIYANIK HABERLERİ

Sait Faik Abasıyanık haber, Sait Faik Abasıyanık son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sait Faik Abasıyanık - 25.08.2016
Mustafa Kutlu'nun Sağlık Durumu
Koroner damar rahatsızlığı nedeniyle Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde ameliyat olan Yazar Mustafa Kutlu'nun sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.
Sait Faik Abasıyanık - 20.05.2016
Öğrencilere Yönelik "Haydi Çocuklar Sinemaya" Etkinliği Devam Ediyor
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü Çözüm Masası Birimi tarafından düzenlenen 'Haydi Çocuklar Sinemaya' etkinlikleri devam ediyor. Bu kapsamda Yenikent Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen ücretsiz gösterimlere bu hafta Hendek Sivritepe İlköğretim Okulu, Sapanca Akçay Kemal Yener İlköğretim Okulu, Korucuk TOKİ İlköğretim Okulu, Sait Faik Abasıyanık İlköğretim Okulu ve Atatürk İlköğretim Okulu misafir oldu.
Sait Faik Abasıyanık - 11.05.2016
Tutuklu ve Hükümlüler "Son Kuşlar" Oyununu İzledi
Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı hikayeden, Firdevs Aylin Tez'in uyarladığı oyunun diğer oyuncuları ise Volkan Korhan, Resul Dündar ve Aşık Urfan Erdağı'ndan oluşuyor.
Sait Faik Abasıyanık - 10.05.2016
62. Sait Faik Hikaye Armağanı" Sahibini Buldu
İş Bankası Kültür Yayınları'ndan yapılan açıklamaya göre, Darüşşafaka Cemiyeti ile İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle yazar Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye verilen armağanı bu yıl Muzaffer Kale'ye, "Güneş Sepeti" adlı kitabıyla layık görüldü.
Sait Faik Abasıyanık - 10.05.2016
62. Sait Faik Abasıyanık Hikâye Armağanı'nın sahibi açıklandı
Doğan Hızlan'ın Başkanlığı'nda toplanan Jale Parla, Metin Celâl, Hilmi Yavuz, Nursel Duruel, Beşir Özmen ve Murat Gülsoy'dan oluşan Sait Faik Hikâye Armağanı Jürisi, ödül gerekçesini şöyle açıkladı:
Sait Faik Abasıyanık - 09.05.2016
Son Kuşlar' Tiyatro Oyununun Galası Trabzon Cezaevi'nde Yapılacak
Trabzon Cumhuriyet Başsavcılığı Medya İletişim Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, 'Son Kuşlar' adlı tiyatro oyunu, Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Trabzon Devlet Tiyatroları Sanat Yönetmenliği'nce yapılan organizasyonla, Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda 4 gün sahnelenecek. Sait Faik Abasıyanık'ın 'Son Kuşlar' adlı eserinden yola çıkarak Firdevs Aylin Tez'in oyunlaştırdığı, Devlet Tiyatrosu sanatçısı Turgay Tanülkü'nün yönettiği ve başrolünü oynadığı oyun, galası cezaevinde yapılacağı için de farklılık ortaya koyacak ve bir ilk olarak değerlendirilecek.
Sait Faik Abasıyanık - 09.05.2016
Haftanın Tarihine Bakış
1954- Öykü yazarı Sait Faik Abasıyanık 48 yaşında öldü.
Sait Faik Abasıyanık - 09.05.2016
Tutuklu ve Hükümlülere Yönelik Tiyatro Gösterisi
Açıklamada, oyunun sosyal sorumluluk projesi olduğu vurgulanarak şunlar kaydedildi: "Sait Faik Abasıyanık'ın 'Son Kuşlar' adlı eserinden yola çıkarak Firdevs Aylin Tez'in oyunlaştırdığı, Devlet Tiyatrosu sanatçısı Turgay Tanülkü'nün yönettiği ve başrolünü oynadığı oyununun galası, dünyada ilk defa festival kapsamında kurulacak olan sahne çerçevesinde Trabzon E Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu Tiyatro Salonu'nda 10 Mayıs Salı Günü saat 16.
Sait Faik Abasıyanık - 06.05.2016
62. Sait Faik Hikaye Armağanı
İş Bankası Kültür Yayınları'ndan yapılan açıklamaya göre, Darüşşafaka Cemiyeti ile İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle yazar Sait Faik Abasıyanık anısına her yıl bir öykücüye verilen armağanın sahibi belli oldu.
Sait Faik Abasıyanık - 14.04.2016
Mürekkep Kokan 33 El"İn Geliri Yetimlere Burs Olacak
Çakır kitapta, Abdu¨lhak Hamid Tarhan, Cahit Zarifogˆlu, Necip Fazıl Kısaku¨rek, Mehmet Akif Ersoy, Nuri Pakdil, Sait Faik Abasıyanık, O¨zdemir Asaf, Res¸at Nuri Gu¨ntekin, O¨mer Seyfettin, Ogˆuz Atay ve Cemal Su¨reya gibi Türk edebiyatındaki 33 önemli ismin hayatının 33 genç yazar tarafından anlatıldığını dile getirdi.
Sait Faik Abasıyanık - 14.04.2016
Başkentte Kültür Sanat
İrfan Şahinbaş Sahnesi: Sait Faik Abasıyanık'ın "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" adlı eseri bugün ve 16 Nisan'da, Peter Turrini'nin yazdığı, Sibel Arslan'ın çevirdiği, Murat Çidam'ın yönettiği "Nihayet Bitti" ise 20 Nisan'da sahnelenecek.
Sait Faik Abasıyanık - 07.04.2016
Başkentte Kültür Sanat
İrfan Şahinbaş Sahnesi Sait Faik Abasıyanık'ın "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" adlı eseri bugün, 9 ve 13 Nisan'da sahnelenecek.
Sait Faik Abasıyanık - 03.03.2016
Başkentte Kültür Sanat
Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" bugün ve 5 Mart'ta, Peter Turrini'nin yazdığı, Sibel Arslan'ın çevirdiği, Murat Çidam'ın yönettiği "Nihayet Bitti" 9 Mart'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde, Ingeborg Von Zadow'un yazdığı, Servet Aybar'ın çevirdiği ve Caner Kadir Gezener'in yönettiği "Ben ve Sen" 3 ve 6 Mart'ta, Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" yarın, 5 ve 6 Mart'ta, George Orwell'in yazdığı, Özge Kayakutlu'nun çevirdiği ve Barış Erdenk'in yönettiği "Hayvan Çiftliği" ise 8 ve 9 Mart'ta Şinasi Sahnesi'nde izlenebilecek.
Sait Faik Abasıyanık - 27.02.2016
Bir Hayat Bir Hikaye" Söyleşisi
"Yazılarımı bütün acı hadiselerin ortasında yazdım" Yazı hayatında 45 yılı geride bıraktığını vurgulayan Çokum, şöyle konuştu: "Bazı insanlar 'Yazmak istiyorum ama vaktim yok' diyor. Anlamıyorum. Ben kaç tane görevimin dışında, uykularımı feda ederek 45 yıldır yazıyorum. Ben yazarken sobalar geçer, kaloriferler söner, sırtıma karlar yağar, zamanı, mekanı unutup yazarım. Yazmak bir sevdadır aslında, bir sevda ki kurtulamıyorsunuz ondan. Belki kurtulsanız hayata uyum sağlayamayacaksınız. Sait Faik Abasıyanık demiş ya, 'Yazmasam deli olacaktım', onun gibi.
Sait Faik Abasıyanık - 25.02.2016
Başkentte Kültür Sanat
Federico Garcia Lorca'nın yazdığı, Turan Oflazoğlu'nun çevirdiği, Ayşe Emel Mesci'nin rejisörlüğünü yaptığı "Bernarda Alba'nın Evi" bugün ve 27 Şubat, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 2 Mart'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.
Sait Faik Abasıyanık - 17.02.2016
İstanbul'un Yüz Romanı Tek Kitapta Bir Araya Getirildi
FARKLI İSTANBULLULAR GÖZE ÇARPIYOR Kitaba konu olan romanlarda her yazar İstanbul'un değişik bir cephesine ve devresine odaklanıyor. Halit Ziya Uşaklıgil'de konak yaşantısı, Halide Edib Adıvar'da eski mahalle hayatı, Reşat Nuri'de Türk ailesinin yaprak dökümü, Sermet Muhtar Alus'ta kabadayılık alemi, Sait Faik Abasıyanık'ta küçük adamın hayatı, Orhan Kemal'de Yeşilçam dünyası, Yusuf Atılgan'da aylaklık, Orhan Pamuk'ta minyatür sanatının gizemi, Buket Uzuner'de farklı İstanbullar göze göze çarpıyor.
Sait Faik Abasıyanık - 11.02.2016
Başkentte Kültür Sanat
Yasemin Erbulun'un çevirdiği, Ezgi Yentürk Çimensir'in yönettiği "Kocasını Pişiren Kadın" yarın ve 14 Şubat, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 16 Şubat'ta Stüdyo Sahne'de izlenebilecek.
Sait Faik Abasıyanık - 03.02.2016
62. Sait Faik Hikâye Armağanı Sahibini Arıyor!
Darüşşafaka Cemiyeti ile İş Bankası Kültür Yayınları iş birliğiyle düzenlenen 62. Sait Faik Hikâye Armağanı'na başvurular başladı.
Sait Faik Abasıyanık - 28.01.2016
Konya'da Kültür Sanat
Ünlü öykücü Sait Faik Abasıyanık'ın hayatı ve eserlerinden oluşan bir seçkiyle hazırlanan oyun, müzik, dans ve görsel efektleriyle genç seyircileri edebiyatla buluşturmayı hedefliyor.
Sait Faik Abasıyanık - 14.01.2016
Başkentte Kültür Sanat
Sönmez Atasoy'un yazdığı ve Mustafa Kurt'un rejisörlüğünü yaptığı "Bizim Yunus" yarın ve 17 Ocak'ta, Debbie Isitt'in yazdığı, Yasemin Erbulun'un çevirdiği ve Ezgi Yentürk Çimensir'in yönettiği "Kocasını Pişiren Kadın" 19 Ocak'ta Stüdyo Sahnesi'nde; Güner Sümer'in yazdığı, Olcay Poyraz'ın yönettiği "Hüzzam" 19 ve 20 Ocak'ta Tatbikat Sahnesi'nde; Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" bugün, yarın ve 16 Ocak'ta Ziraat Sahnesi'nde; Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 14 ve 16 Ocak'ta, Federico Garcia Lorca'nın yazdığı, Turan Oflazoğlu'nun çevirdiği ve Ayşe Emel Mesci'nin rejisörlüğünü yaptığı "Bernarda Alba'nın Evi" 20 Ocak'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" ise 19 ve 20 Ocak'ta Şinasi Sahnesi'nde seyircinin karşısında olacak.
Sait Faik Abasıyanık - 07.01.2016
Başkentte Kültür Sanat
Güner Sümer'in yazdığı, Olcay Poyraz'ın yönettiği "Hüzzam" 12 ve 13 Ocak'ta Tatbikat Sahnesi'nde; Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" bugün, yarın ve 9 Ocak'ta Ziraat Sahnesi'nde; Peter Turrini'nin yazdığı, Sibel Arslan'ın çevirdiği, Murat Çidam'ın yönettiği "Nihayet Bitti" bugün ve 9 Ocak, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 13 Ocak'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Jennifer Halley'in yazdığı, Gülay Gür'ün çevirdiği ve Metin Belgin'in yönettiği "Cehennem"  bugün, yarın, 9 ve 10 Ocak'ta Şinasi Sahnesi'nde izleyenlerle buluşacak.
Sait Faik Abasıyanık - 09.12.2015
Yazar Ali Ural Eyüplülerle Bir Araya Geldi
Fransız Devrimi sonrası dünyada kendine büyük bir yer bulan moderniteyi ele alan Ural, aydınlanma çağının propagandası sayesinde aydınlanma akılcılığının kainatın merkezine yerleştirildiğini ve bütün farklı gelenekleri yıkıma uğrattığını söyledi. Ural, aydınlanma akılcılığının değer ve inançlara şüpheyle bakmayı dayattığını ifade ederek şöyle konuştu: "En büyük savrulmayı, sanayileşmenin kıyıcılığıyla yaşayan yakın dönem insanlık tarihi, böylece geçmişine yabancılaştı. Ruhlarını okurlara açan yazarlar kaos, karmaşa ve karamsarlıktan başka bir ey üretemedi. İşte böyle bir dönemde edebiyat çölleşmiş toprakların ortasında bir vaha olarak bizi bekliyor." KENDİ VAHAMIZI İNŞA ETMELİYİZ Ali Ural, "Yazar İçin Edebiyat Vahası, Okur İçin Edebiyat Vahası ve Kurgu İçinde Edebiyat Vahası" alt metinleriyle üç bölüm olarak yaptığı söyleşide, Aristo, Franz Kafka, Cemil Meriç, Jules Verne, Tarık Buğra, Henry, Necip Fazıl Kısakürek, Çehov, Peyami Safa, Gogol, Sait Faik Abasıyanık'tan metin örnekleri verdi.
Sait Faik Abasıyanık - 07.12.2015
Haldun Taner Anısına Hikaye Dinletisi Gerçekleştirildi
İş Sanat'ta gerçekleşen etkinlikte AA muhabirine açıklamada bulunan yazar Atilla Birkiye, yıllardır şiir dinletisi programları düzenlediğini belirterek, "Birkaç yıldır da hikaye dinletisi yapıyoruz. Sait Faik Abasıyanık, Sabahattin Ali dinletilerinin ardından da Haldun Taner'i hazırladık.
Sait Faik Abasıyanık - 03.12.2015
Başkentte Kültür Sanat
Sönmez Atasoy'un yazdığı, Mustafa Kurt'un rejisörlüğünü yaptığı "Bizim Yunus" yarın ve 6 Aralık'ta, Melih Cevdet Anday'ın yazdığı, Servet Aybar'ın yönettiği "Müfettişler" 8 Aralık'ta Stüdyo Sahnesi'nde; Pedro Bloch'un yazdığı, Lütfi Ay ve Tarık Levendoğlu'nun çevirdiği, Yurdaer Okur'un yönettiği "Euridice'nin Elleri"  bugün, yarın ve 5 Aralık'ta Ziraat Sahnesi'nde; Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" bugün ve 5 Aralık'ta İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" 8 ve 9 Aralık'ta Şinasi Sahnesi'nde başkentli sanatseverlerle buluşacak.
Sait Faik Abasıyanık - 26.11.2015
Başkentte Kültür Sanat
Tiyatro Türkiye'nin en uzun soluklu tiyatro festivallerinden olan ve 20 Kasım'da başlayan "20. Uluslararası Ankara Tiyatro Festivali" 30 Kasım'a kadar devam edecek.  Chris Alexander ve Hille Darjes'in yazdığı, Yücel Erten'in çevirdiği ve İlham Yazar'ın yönettiği "Shakespeare Zorda" bu akşam yarın, 28, 29 Kasım ile 1-2 Aralık'ta Akün Sahnesi'nde; Pervin Ünalp'ın yazıp yönettiği "Kuaförde Bir Gün" bu akşam, yarın, 28 ve 29 Kasım'da, Volkan Benli'nin yönettiği "Nalınlar" 1 ve 2 Aralık'ta Altındağ Sahnesi'nde; Antov Çehov'un yazdığı, Ataol Behramoğlu'nun çevirdiği, Erhan Gökgücü'nün rejisörlüğünü yaptığı "Vanya Dayı" yarın, 29 Kasım, 1 ve 2 Aralık'ta Büyük Tiyatro'da; Haldun Taner'in yazdığı, Ali Düşenkalkar'ın yönettiği "Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım" bu akşam, yarın, 28 ve 29 Kasım'da, Uğur Saatçi'nin yazdığı, Barış Erdenk'in yönettiği "Yeşilçam" 1 ve 2 Aralık'ta Küçük Tiyatro'da sahnelenecek. Anton Çehov'un yazdığı, Yılmaz Gruda'nın çevirdiği ve Aclan Büyüktürkoğlu'nun yönettiği "Kuğu'nun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi" bu akşam, yarın ve 28 Kasım'da, Güner Sümer'in yazdığı, Olcay Poyraz'ın yönettiği "Hüzzam" 1 Aralık'ta Oda Tiyatrosu'nda tiyatroseverlerin beğenisine sunulacak.  Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" yarın ve 29 Kasım'da, Sönmez Atasoy'un yazdığı, Mustafa Kurt'un rejisörlüğünü yaptığı "Bizim Yunus" 1 Aralık'ta Stüdyo Sahnesi'nde; Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" 1 ve 2 Aralık'ta Tatbikat Sahnesi'nde; Gülşen Karakadıoğlu'nun yazdığı, Vacide Öksüzcü'nün yönettiği "Nehir" bu akşam, yarın ve 28 Kasım'da Ziraat Sahnesi'nde seyirciyle buluşacak.
Sait Faik Abasıyanık - 19.11.2015
Başkentte Kültür Sanat
Sönmez Atasoy'un yazdığı, Mustafa Kurt'un rejisörlüğünü yaptığı "Bizim Yunus" yarın ve 22 Kasım'da, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 24 Kasım'da Stüdyo Sahnesi'nde, Gülşen Karakadıoğlu'nun yazdığı, Vacide Öksüzcü'nün yönettiği "Nehir" bu akşam, yarın ve 21 Kasım'da Ziraat Sahnesi'nde gösterilecek.
Sait Faik Abasıyanık - 13.11.2015
Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nde Tiyatro Oyunu
Yazar Sait Faik Abasıyanık'ın öyküsünden uyarlanan "Son Kuşlar", oyuncu Turgay Tanülkü'nün yönetmenliğinde Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevinde sahnelendi.
Sait Faik Abasıyanık - 06.11.2015
Son Kuşlar" Bayramiç Cezaevinde Sahnelendi
Devlet Tiyatroları ile Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü işbirliğinde yürütülen sosyal sorumluluk projesi kapsamında Sait Faik Abasıyanık'ın eserinden Aylin Tez'in sahneye uyarladığı "Son Kuşlar" adlı oyun, Bayramiç cezaevinin salonunda mahkumlarla buluştu.
Sait Faik Abasıyanık - 05.11.2015
Başkentte Kültür Sanat
Anton Çehov'un yazdığı, Yılmaz Gruda'nın çevirdiği ve Aclan Büyüktürkoğlu'nun yönettiği "Kuğu'nun Şarkısı Bir Evlenme Teklifi" bu akşam, yarın ve 7 Kasım'da; Güner Sümer'in yazdığı, Olcay Poyraz'ın yönettiği "Hüzzam" 10-11 Kasım'da Oda Tiyatrosu'nda; Hüseyin Alp Tahmaz'ın yazdığı, Volkan Özgömeç'in yönettiği "İyiyim" yarın akşam ve 8 Kasım'da; Sönmez Atasoy'un yazdığı, Mustafa Kurt'un yazdığı "Bizim Yunus" 10 Kasım'da Stüdyo Sahne'de; Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" bu akşam, yarın ve 7 Kasım'da Ziraat Sahnesi'nde, 10 ve 11 Kasım'da Tatbikat Sahnesinde; Nuri Pakdil'in yazdığı, Murat Demirbaş'ın yönettiği "Umut"  bu akşam, yarın ve 7 Kasım'da; Sevim Ak'ın yazdığı, Servet Aybar'ın oyunlaştırdığı "Horoz Adam ve Korsan" 10 Kasım'da; Peter Turrini'nin yazdığı, Sibel Arslan Yeşilay'ın çevirdiği, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Nihayet Bitti" 11 Kasım'da İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" bu akşam, yarın, 7 ve 8 Kasım'da; Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 10 ve 11 Kasım'da Şinasi Sahnesi'nde sahnelenecek.
Sait Faik Abasıyanık - 31.10.2015
Bir Hayat Bir Hikaye"Nin Konuğu Necati Mert
Hüseyin Su, Mert'in o yıllarda 'Yansıma' gibi bir dergide yazmış olmasına rağmen, edebiyat dışı bu baskıdan kurtulmuş olduğunu dile getirerek, şu tespitlerde bulundu:   "Hatta bunun kendisi tarafından bilinçli bir seçim olduğunu da söylüyor. Bu bilinçli tercihi edebiyattan yana yapmış olması, hem edebiyatın gücüne siyasetin gücünden daha çok inanması, hem de hikayesini dil, üslup ve konu olarak, gerçek sanat değeri üzerine kurması çok önemli." Necati Mert'in öykülerini "Çok sağlam bir gözlem, rastgele olmayan ayrıntılar, kısa ve net cümleler, okuyucuyla konuşan bir dil, insanı insan yapan ayrıntılar, küçük kırılganlıklar, küçük umutlar, ince ince mırıldanan bir Türkçe" sözleriyle ifade eden Su, başarılı öykücünün, Sait Faik Abasıyanık ve Ömer Seyfettin'i konu alan iki inceleme kitabı bulunduğunu ifade etti.
Sait Faik Abasıyanık - 29.10.2015
Başkentte Kültür Sanat
Hüseyin Alp Tahmaz'ın yazdığı, Volkan Özgömeç'in yönettiği "İyiyim" 3 Kasım'da Stüdyo Sahne'de; Patrick Süskind'in yazdığı, Hale Kuntay'ın çevirdiği, Metin Belgin'in yönettiği "Kontrabas" bu akşam, yarın ve 31 Ekim'de Ziraat Sahnesi'nde; Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" bu akşam ve 31 Ekim'de; Nuri Pakdil'in yazdığı, Murat Demirbaş'ın yönettiği "Umut"  4 Kasım'da İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde; Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" bu akşam, yarın, 31 Ekim, 3-4 Kasım'da Şinasi Sahnesi'nde sahnelenecek.
Sait Faik Abasıyanık - 22.10.2015
Başkentte Kültür Sanat
Güner Sümer'in yazdığı, Olcay Poyraz'ın yönettiği "Hüzzam" bu akşam, yarın ve 24 Ekim'de Ziraat Sahnesi'nde, Anton Çehov'un yazdığı, Ataol Behramoğlu'nun çevirdiği "Vanya Dayı" 25 Ekim'de Büyük Tiyatro'da, Tufan Gündüz'ün yazdığı, Adnan Erbaş'ın yönettiği "Bir İnce Sızı Nisan 1915" 27 ve 28 Ekim'de Cüneyt Gökçer Sahnesi'nde, Melih Cevdet Anday'ın yazdığı, Servet Aybar'ın yönettiği "Müfettişler" 27 ve 28 Ekim'de Küçük Tiyatro'da, Pedro Bloch'un yazdığı, Lütfi Ay ve Tarın Levendoğlu'nun çevirdiği, Yurdaer Okur'un yönettiği "Euridice'nin Elleri" 27-28 Ekim Oda Tiyatrosu'nda, Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı, Murat Çidamlı'nın yönettiği "Meraklısı İçin Öyle Bir Hikaye" 28 Ekim'de İrfan Şahinbaş Sahnesi'nde, Jordi Galceran'ın yazdığı, Sinan Pekinton'un yönettiği "Grönholm Metodu" 27-28 Ekim'de Şinasi Sahnesi'nde, Yaşar Kemal'in yazdığı, Gürol Tonbul'un yönettiği "Teneke" 27 Ekim'de Büyük Tiyatro'da sanatseverler ile buluşacak.
Sait Faik Abasıyanık - 06.10.2015
Cezaevinde Tiyatro İlgi Gördü
Sait Faik Abasıyanık'ın "Son Kuşlar" eserinden Firdevs Aylin Tez'in oyunlaştırdığı, İstanbul Devlet Tiyatroları Sanatçısı Turgay Tanülkü'nün yönettiği ve başrolünü oynadığı tiyatronun oyuncuları mahkum ve tutuklu yakınlarından oluştu.
Sait Faik Abasıyanık - 05.10.2015
Tahran'da "Türkiye Kültür ve Sanat Haftası"
Öykü yazarı Cemal Şakar, "Türkiye'de öykü tarihi modernizmin öyküsüdür" dedi.
Sait Faik Abasıyanık - 02.10.2015
Tutuklu ve Hükümlü Kadınlar "Son Kuşlar" Oyununu İzledi
Sait Faik Abasıyanık'ın yazdığı hikayeden Firdevs Aylin Tez'in uyarladığı oyunun yönetmenliğini ve oyunculuğunu Turgay Tanülkü yapıyor.
Sait Faik Abasıyanık - 10.09.2015
Yılmaz Atadeniz, "İkimize Bir Dünya"Yı Çekecek
"İkimize Bir Dünya" isimli filmin detaylarını AA muhabirine anlatan Atadeniz, çekimlerin 5 Ekim'de başlayacağını söylerek, "Safa Önal, Sait Faik Abasıyanık'ın 'Medarı Maişet Motoru' eserinden esinlenmiş ve senaryoyu yazmış.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sait Faik Abasıyanık Haberleri | Sait Faik Abasıyanık Kimdir - Haberler - Sayfa 7 - Sait Faik Abasıyanık haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sait Faik Abasıyanık kimdir, hayatı ve biyografisi. Fazıl Say-Türk Bestecileri Resitali.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 2.12.2021 12:22:13. #1.15#

title