SAİT BİLGİÇ HABERLERİ

Sait Bilgiç haber, Sait Bilgiç son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sait Bilgiç - 11.06.2019
100. yılında 19 Mayıs ve Milli Mücadele Uluslararası Sempozyumu
Sempozyumda OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve OMÜ Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulamaları Merkezi Müdürü Prof.
Sait Bilgiç - 03.05.2019
19 Mayıs'ın 100. Yılında Yürüyoruz Yolunda" Yürüyüşü
OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç de üniversite olarak etkinlikte görev almaktan büyük gurur ve onur duyduklarını belirtti.
Sait Bilgiç - 01.04.2019
Samsun'da İmalat Sanayi Raporu Hazırlanacak
Gürkan, MMO Yönetim Kurulu üyeleri Ayşe Ünsal Kıran, Mehmet Saraçoğlu ve Ömer Yardımcı ile birlikte OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç'i ziyaret ettiklerine işaret ederek, "Ziyaretin ana gündem maddesi her 2 kurum tarafından hazırlanan 1923 yılından günümüze Samsun İmalat Sanayi Raporu oluşturdu.
Sait Bilgiç - 18.03.2019
Samsun Çanakkale Şehitleri İçin Yürüdü
- Samsun Çanakkale şehitleri için yürüdü SAMSUN - Ondokuz Mayıs Üniversitesinin düzenlediği "18 Mart Şehitler Yürüyüşü" binlerce kişinin katılımıyla yapıldı. 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi'nin 104. yıldönümü dolayısıyla şehitlerin aziz hatırasını anmak ve Çanakkale ruhunu yaşatmak için OMÜ'nün, Samsun Valiliği himayesinde ikinci kez düzenlediği "18 Mart Şehitler Yürüyüşü" binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Samsun sokakları inledi İlkadım ilçesi 56'lar mevkisinde toplanan binlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla "Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez", "Çanakkale Geçilmez", "Vatan Sana Canım Feda", "Her Şey Vatan İçin", Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan, Tek Devlet", "Çanakkale Ruhu Dimdik Ayakta" gibi sloganlar atarak ve tekbir getirerek Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü. Samsun sokaklarının inlediği yürüyüşte adeta yer-gök Türk bayrağının rengi kırmızı-beyaza büründü. Yürüyüşe ayrıca 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu bandosu da katılarak yürüyüşe ayrı bir renk kattı. Şehitlerin mektupları protokol üyelerine verildi Yürüyüşün sonunda protokol üyeleri ve vatandaşlar Atatürk Anıtı'nın önünde Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitler için saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı'nı okudu. Program kapsamında ayrıca PTT, 44 Çanakkale şehidinin ailelerine yazdıkları mektubun örneklerini protokol üyelerine verdi. "Çanakkale Zaferi'yle asırlık Türk yurdu düşmana çiğnetilmedi" Daha sonra açıklamalarda bulunan OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Çanakkale Zaferi'nin önemine vurgu yaparak, "Çanakkale'yi Çanakkale yapan vatana düşmanın ayağını bastırmayan, namusumuza dokundurmayan o asil ruhtur.
Sait Bilgiç - 17.02.2019
Samsun Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları Fuarı
Samsun Teknopark ve Ar-Ge Buluşmaları Fuarı Vali Kaymak: "Hükümetimiz Ar-Ge çalışmalarına destek veriyor" SAMSUN - Samsun Teknopark ve AR-GE Buluşmaları Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. Büyükşehir Belediyesi Çok Amaçlı Salonda gerçekleştirilen fuarın açılış konuşmasını yapan Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Samsun Teknopark'ın faaliyete girdiği 2014 yılının sonundan bugüne kadar kısa sürede başarılı işlere imza atmaya başladığını söyledi. AR-GE firmaları bakımından yüzde 100 doluluk oranına ulaştıklarını ifade eden Kuran, "Kuluçka merkezimizi faaliyete geçirdik. Ön kuluçka merkezimizi DOKAP'tan aldığımız destekle oluşturuyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının 2016 yılında ve 2018 yılındaki Türkiye'deki teknoloji gelişme bölgelerindeki sıralamasında her iki alanda da üçüncülük ödülü almış bir teknoparkız. 2019 yılı içerisinde girişimciliğin önünü açacak şekilde Samsun Teknoloji ve İnovasyon Merkezini faaliyete geçireceğiz" dedi. "Çok çalışmamız gerekiyor" Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ise teknoloji, AR-GE, girişimcilik, yenilikçilik gibi kelimelerin günümüzde çok sık kullanılmaya başladığını belirterek, "Bu kelimelerin sık kullanılışının sebebi elbette ki dünyayı yönlendiren şeylerin neler olduğunu görmemizden kaynaklanıyor.
Sait Bilgiç - 17.02.2019
Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kocatürk: "Yayınlanan Kitap Çeşitliliğinde Dünyada 6. Sıradayız"
Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kocatürk: "Yayınlanan kitap çeşitliliğinde dünyada 6. sıradayız" Karadeniz 5. Kitap Fuarı SAMSUN - Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk, "Türkiye'deki sıkıntılara rağmen yılda yayınlanan kitap çeşitliliği 67 bin 135'e çıktı. Bu rakam bizi dünyada 6. sıraya getiriyor" dedi. Karadeniz 5. Kitap Fuarı kapılarını ziyaretçilerine açtı. TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen fuarın açılışında konuşan TÜYAP Kültür Fuarları Kurumsal İletişim Müdürü Cemran Öder, kitap fuarının bu sene 9 gün olmasında hem yayıncı katılımcıların özel isteği hem de bölgenin ilgisi ve beklentilerinin etkili olduğunu söyledi. TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdür Yardımcısı Gökalp Gökdemir ise kitap fuarının yayın evlerinin büyük teveccühüyle tüm fuar alanında tam dolulukla açıldığı bilgisini verdi. "Türkiye'nin ithal ettiği kitap kağıdı yaklaşık 28 milyon euro" Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sektörleriyle ilgili müjde verdiğini hatırlattı. Kitapta KDV'nın sıfır olmasının bu sektörün rahatlaması ve insanların kitaba erişmesi açısında çok önemli olduğunu ifade eden Kocatürk, "Türkiye'nin ithal ettiği kitap kağıdı yaklaşık 28 milyon euro. Bunun içerisinde devletin topladığı vergi kabaca 2,2 milyon euro civarında. Cumhurbaşkanımızın kültür ve sanata desteğiyle kitap kağıdında ve matbaacılıkta da en azından KDV'nin sıfırlanması kitaptaki ucuzluğu sürdürülebilir hale getirecektir" dedi. "Yasadışı fotokopi çekimleri akademik yayıncılığı neredeyse bitirme noktasına getirdi" Türkiye'de üretilen akademik yayının ve toplam öğrenci sayısının 4 milyon olduğunu kaydeden Kocatürk, "Burada bir sıkıntı var. Yaygın şekilde süren yasadışı fotokopi çekimleri akademik yayıncılığı neredeyse bitirme noktasına getirdi. Türkiye'deki sıkıntılara rağmen yılda yayınlanan kitap çeşitliliği 67 bin 135'e çıktı. Bu rakam bizi dünyada 6. sıraya getiriyor. Uluslararası Yayıncılar Birliği'nin verilerine göre 67 bin 135 adet kitap üretiyor olmak bizi 6. sıraya getiriyor" diye konuştu. "Bizler için en kıymetli olan en hayırlı ve kutsal olan gerçekleştirilen kitap fuarları oldu" Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Oğuzhan Serinkaya ise fuar merkezinin Samsun'da birlik ve beraberliğin somutlaşmış bir göstergesi olduğunu belirterek, "Birçok kurum bir araya gelip oluşturulmuş bu yapıda biz gayretle heyecanla birçok ihtisas fuarını organize ettik. Bu ihtisas fuarlarının dışında bizler için en kıymetli olan en hayırlı ve kutsal olan gerçekleştirilen kitap fuarları oldu. 5.'sini gerçekleştireceğimiz kitap fuarında da aynı heyecan aynı duyguyla olaya yaklaşıyoruz" şeklinde konuştu. "Kitaplardan ayrı durmamız ona uzak kalmamız mümkün değil" Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç de kitabın dünü bugüne, bugünü ise yarına bağlayacak en önemli kaynak olduğunu vurgulayarak, "Kitapla birlikte olduğumuz zamanlar medeniyetinde yükseldiği zamanlar olduğunu görüyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sait Bilgiç Haberleri | Sait Bilgiç Kimdir - Haberler - Sayfa 4 - Sait Bilgiç haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Sait Bilgiç kimdir, hayatı ve biyografisi. Rektör Bilgiç'ten 'raylı sistem' teşekkürü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 24.10.2021 19:38:29. #1.14#

title