Şairlere, Halkla Kaynaşma Çağrısı
Haberler » Yerel » Şairlere, Halkla Kaynaşma Çağrısı - Haberler

Şairlere, Halkla Kaynaşma Çağrısı

Şair, yazar ve yayıncı Mine Ömer, Türkiye' de şairlerin halkla kaynaşamadığını, Türk Edebiyatı'nda şiirin geriye doğru gittiğini, sorunun çözümü için şairlere sorumluluk düştüğünü söyledi.

Şairlere, Halkla Kaynaşma Çağrısı

Şair, yazar ve yayıncı Mine Ömer, ' de şairlerin halkla kaynaşamadığını, Türk Edebiyatı'nda şiirin geriye doğru gittiğini, sorunun çözümü için şairlere sorumluluk düştüğünü söyledi.

Salih Dede Lisesi Sanat Koridoru'nda düzenlenen "Türk Edebiyatında Şairlerin Rolü" konulu etkinliğe konuşmacı olarak katılan şair, yazar ve yayıncı Mine Ömer, Türkiye' de şiire gerektiği kadar değer verilmemesinde şairlerin de rolünün bulunduğunu öne sürdü. Ömer, Şairlerin, yazdıklarıyla olduğu kadar kendi duruşlarıyla da yüzleşmek zorunda olduğunu kaydetti. Yazdıklarıyla duruşları örtüşmeyen şairlerin halk tarafından okunmadığını, bunun nedenin de şairlerin yazdıklarıyla kişilikleri arasındaki çelişkiden kaynaklandığını belirtti. Mine Ömer, edebiyata ilgi duyan öğrencilerle yaptığı söyleşide, gençlerin şiire

ilgisinin yoğunluğunun sevindirici olduğunu, çünkü şiirin dostlukları, sevgiyi çoğaltma gibi bir özelliği barındırdığını sözlerine ekledi.

(ERG-

27.04.2012 21: 21: 20

TSI

NNNN - İZMİR

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler