Şairler Ölüdeniz'de Buluşacak

Şairler Ölüdeniz'de Buluşacak

Türkiye'nin Tanınmış Şairleri 24-27 Ekim 2009 Tarihinde Muğla'nın Fethiye İlçesinde Yapılacak Ölüdeniz Şiir Günleri'nde Buluşacak.

Şairler Ölüdeniz'de Buluşacak
03.10.2009 14:06 | Son Güncelleme: 03.10.2009 14:06

Türkiye'nin tanınmış şairleri 24-27 Ekim 2009 tarihinde Muğla'nın Fethiye ilçesinde yapılacak Ölüdeniz Şiir Günleri'nde buluşacak.

Bu yıl ilki gerçekleştirilecek olan Ölüdeniz Şiir Günleri, 24-27 Ekim 2009 tarihleri arasında Fethiye'nin Ölüdeniz Beldesi'nde yapılacak. İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya başta olmak üzere Türkiye'nin değişik yörelerinden 23 şairin katılacağı Ölüdeniz Şiir Günleri'nin teması "Deniz ve Şiir" olarak açıklandı.

Ölüdeniz Sanatevi, Kayaköy Poseidon ve Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında, ülkemizde dergiciliğin sorunları, kitap ekleri, Anadolu dergiciliği, Ege Mitolojisinde Afrodisyas'ın yeri gibi konular tartışılacak. Ölüdeniz Şiir Günlerine katılacak yazarlardan bazıları şöyle: Abidin Güneyli, Ahmet Zeki Muslu, Arife Kalender, Deniz Durukan, Dilber Noyan, Emine Çakır, Enver Ercan, Gülce Başar, Metin Cengiz, Mustafa Emre ve Müjde Bilir

Ölüdeniz Şiir Günleri hakkında bilgi veren Ölüdeniz Belediyesi Sanat Evi Müdürü Coşkun Karabulut, etkinlik boyunca Fethiyelilerin şiire doyacağını söyledi. Ölüdeniz Şiir Günleri etkinliklerinin sadece şiirler sınırlı kalmayacağını belirten Karabulut, Dergcilik ve kitap Ekleri sorunlarının da bu süre içerisinde tartışılıp masaya yatırılacağını ifade etti. Etkinlik komitesi üyesi de olan Karabulut, Ümit Yılmaz, Metin Cengiz ve Aysu Yenigün'den oluşan komitenin çalışmalarını tamamladığını aktardı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title