Said'i Nursi'nin Akrabaları "Hür Adamı" Değerlendirdi

Said'i Nursi'nin Akrabaları "Hür Adamı" Değerlendirdi

Said'i Nursi'nin Akrabaları 'Hür Adamı' Değerlendirdi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Bediüzzaman Said'i Nursi'nin, Hizan'da Yaşayan Akrabaları, 'hür Adam' Adı Altında Çekilen ve Said'i Nursi'nin Biyografisini Konu Alan Filmi Değerlendirdi.

Bitlis'in Hizan ilçesine bağlı Nurs köyünde dünyaya gelen Bediüzzaman Said'i Nursi'nin, Hizan'da yaşayan akrabaları, 'Hür Adam' adı altında çekilen ve Said'i Nursi'nin biyografisini konu alan filmi değerlendirdi.

Said'i Nursi'nin akrabası Elif Okur, AA muhabirine yaptığı açıklamada, filmde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Okur, şöyle konuştu:

"Başta Mehmet Tanrısever ve Mürşit Akbağ olmak üzere, filmde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Filmi Said'i Nursi Hazretlerinin o muazzam 87 yıllık hayatını göreceğimi düşünerek izlemeye başladım. Filmde daha çok ayrıntılara yer verilebilirdi. Daha sonra 87 yıllık çileli bir hayatın, 3 saatte sığdırılmasının mümkün olamayacağını düşündüm. Gerçekten harika olmuştu. İzlerken gurur duydum."

Said'i Nursi'nin bir diğer akrabası Sabri Okur ise, filmi vermek istediği mesaj bakımından başarılı bulduğunu ifade etti.

Okur, şunları kaydetti:

"Bediüzzamanın bütün hayatı harikalarla geçmiş. Daha gençliğinde doksan kitabı hafızasına almış, hangi ilimden olursa olsun, sorulan bütün sorulara tereddüt etmeden doğru cevap vermiş. Son derece cesur, korku nedir bilmeyen, hayatı boyunca kuran ve sünnete tam temessük etmiş, neticesinde Risaleyi Nur gibi bir eser vücuda getirmiş bir zatı anlamak, elbette üç saatlik bir filmle mümkün değil. Bediüzzamanı hakkıyla tanımak ve anlamanın yegane çaresi telif ettiği Nur Risalelerini dikkatle okuyup anlamakla mümkün olabilir. Film vermek istenen mesaj açısından güzel. Çünkü hala birçok insan Bediüzzamanı maalesef yanlış tanıyor ve başka şahıslarla karıştırabiliyor. Sadece bu yanlışı düzeltmek için de olsa, filmin güzel neticeler vereceğine inanıyorum."

- BİTLİS

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title