Sahur Haberleri

Sahur haber, Sahur son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sahur - 05.05.2021
Köyün "davulcu ablası" manileriyle sahura uyandırıyor
Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesine bağlı Ayvalı köyünde yaşayan 51 yaşındaki Zuhal Erol, sahur vakti davulu ve manileri ile köy halkını oruç için uyandırıyor.
Sahur - 05.05.2021
Ramazanda sahur süresince araç aramaları arttı
sahibinden.com verilerine göre, nisan ayında sahur saatlerinde vasıta kategorisine olan ilgi ramazan öncesine kıyasla yüzde 247 arttı.
Sahur - 05.05.2021
"Namaza ne kadar önem veriyorsak zekata da o kadar önem vermeliyiz"
"CAMİLERİNİN BİR KÖŞESİNİ HAYIR MARKETİ HALİNE GETİREN HOCALARIMIZ OLDU" Anadolu insanının tarih boyunca sadece yaşadığı yerde değil nerede bir mazlum, bir mağdur varsa onun yanında her zaman yer aldığının altını çizen Başkan Erbaş, "Sadece Türkiye Diyanet Vakfı olarak hem yurtiçinde 81 ilimizde, 922 ilçemizde mazlumun, mağdurun yanında hep yer aldık. Bir mahallenin hocası, o mahalledeki fakir fukarayı tespit etmiş, geçmişten bize kadar gelen 'zimem defteri' denilen bir uygulama var. O mahalledeki fakir fukara insanların bakkala, markete olan borçlarını onların haberi olmadan ödemiş elhamdülillah. Belki bunlar çok kamuoyuna yansımıyor. Dolayısıyla diyoruz ki, iyi ki hocalarımız var. İyi ki camilerimiz bu şekilde sadece namaz kılınan yerler olarak değerlendirilmiyor. Salgın döneminde camilerinin bir köşesini hayır marketi haline getiren hocalarımız oldu. Böyle onlarca örnek var. Biz şu an salgına rağmen çeşitli riskleri de olmasına rağmen 78 ülkede Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri ile insanların fakir fukara, garip gureba, mazlum, mağdur insanların iftar ve sahur sofralarıyla onların yanındayız" şeklinde konuştu.
Sahur - 05.05.2021
Ramazanda hurmanın porsiyonsuz tüketimi, kan şekerinde dalgalanmalara yol açabilir
Medipol'den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Diyetisyen Gizem Topuzlu, ramazanda iftar ve sahur sofralarında eksik edilmeyen hurmanın porsiyonsuz tüketilmesinin, kan şekerinde dalgalanmalara yol açabileceği uyarısında bulundu.
Sahur - 05.05.2021
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: "Namaza ne kadar önem veriyorsak zekata da o kadar önem vermeliyiz"
"Camilerinin bir köşesini hayır marketi haline getiren hocalarımız oldu" Anadolu insanının, tarih boyunca sadece yaşadığı yerde değil nerede bir mazlum, bir mağdur varsa onun yanında her zaman yer aldığının altını çizen Erbaş, şu değerlendirmelerde bulundu: "Sadece Türkiye Diyanet Vakfı olarak hem yurt içinde 81 ilimizde, 922 ilçemizde mazlumun, mağdurun yanında hep yer aldık. Bir mahallenin hocası, o mahalledeki fakir fukarayı tespit etmiş, geçmişten bize kadar gelen 'zimem defteri' denilen bir uygulama var. O mahalledeki fakir fukara insanların bakkala, markete olan borçlarını onların haberi olmadan ödemiş elhamdülillah. Belki bunlar, çok kamuoyuna yansımıyor. Dolayısıyla diyoruz ki, iyi ki hocalarımız var. İyi ki camilerimiz bu şekilde sadece namaz kılınan yerler olarak değerlendirilmiyor. Salgın döneminde camilerinin bir köşesini hayır marketi haline getiren hocalarımız oldu. Böyle onlarca örnek var. Biz şu an salgına rağmen, çeşitli riskleri de olmasına rağmen 78 ülkede Türkiye Diyanet Vakfı gönüllüleri ile insanların fakir fukara, garip gureba, mazlum, mağdur insanların iftar ve sahur sofralarıyla onların yanındayız.
title