Sahte Silah Ruhsatı Soruşturması Kapsamında 46 Kişi Gözaltına Alındı... - Haberler
Haberi Paylaş

Sahte Silah Ruhsatı Soruşturması Kapsamında 46 Kişi Gözaltına Alındı...

Sahte Silah Ruhsatı Soruşturması Kapsamında 46 Kişi Gözaltına Alındı...
Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Sahte Silah Ruhsatı Soruşturması Kapsamında 46 Kişi Gözaltına Alındı..

İstanbul'da "silah taşıma ve bulundurma ruhsatı" alma yetkisi bulunmayan kişileri şirket sahibi göstererek ruhsat temin ettiği öne sürülen aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı. Bir ay önce düzenlenen ilk operasyonda 62 kişi gözaltına alınmış bunlardan 10'u tutuklanmıştı.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uzun süreli bir çalışmanın ardından dün gece harekete geçti. İstanbul genelinde tespit edilen adreslere düzenlenen eş zamanlı operayonda aralarında kamu görevlilerinin de bulunduğu 46 kişi gözaltına alındı. İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen zanlılar "silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alma yetkisi bulunmayan kişileri" şirket sahibi göstererek ruhsat temin etmekle suçlanıyor. Çetenin başında emekli bir polis olduğu öne sürüldü.Şüphelilerin emniyetteki sorguları sürüyor.

Bir ay önce de benzeri bir sahte silah ruhsatı operasyonu yapılmıştı. Usulsüz ve sahte belgelerle silah taşıma ve bulundurma ruhsatı alma yetkisi olmayan kişileri şirket sahibi ve yöneticisi göstererek ruhsat temin etme iddiasıyla 62 kişi gözaltına alınmıştı. Adliyeye sevk edilen 62 kişiden 10'u tutuklanmıştı.

Soruşturma kapsamında türkücüler İzzet Yıldızhan, şarkıcı Volkan Konak ile eski Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Faruk Süren'in emniyette bilgisine başvurulmuştu

 

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Sahte Silah Ruhsatı Soruşturması Kapsamında 46 Kişi Gözaltına Alındı..

title