Sahte Para İç Çamaşırından Çıktı

Sahte Para İç Çamaşırından Çıktı

Sahte paraları iç çamaşırlarında saklarlarken yakalandılar.

Sahte Para İç Çamaşırından Çıktı

Erzincan'da piyasaya sahte para sürmek isteyen iki şahıs, polisin takibi sonucu suçüstü yakalandı. Yakalanan şahıslardan birinin iç çamaşırında 100 TL'lik banknotlar halinde 111 adet sahte para çıktı.

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, güney doğu illerinden gelerek Erzincan'da piyasaya sahte para sürmek isteyen M.Ö.(39) ile F.K.(19) isimli şahısları takibe aldı. F.K. isimli şahsın sabah saatlerinde Erzincan'da kurulan ve çiftçilerin ürünlerini sattıkları Buğday meydanında sahte para ile alışveriş yaptığını tespit eden KOM ekipleri, şahsı suçüstü yakalayarak gözaltına aldı. M.K isimli ikinci şahıs ise otelde gözaltına alınırken, M.K.'nın üzerinde yapılan aramada iç çamaşırının içinden 100 TL'lik banknotlar haline 111 adet sahte para çıktı.

Aynı suçtan daha önce de sabıkaları olan iki şahıs, polisteki sorgularının ardından öğleden sonra adli mercilere sevk edildi. Erzincan Emniyet Müdürlüğü, piyasaya sahte para sürmek isteyen şahıslara karşı Erzincan esnafını ve vatandaşları uyardı.