Sahte Doktor Yüzlerce Hasta Muayene Etmiş

Sahte Doktor Yüzlerce Hasta Muayene Etmiş

Küçükçekmece'de Mehmet Ali Önal'a Ait Özel Kanarya Polikliniği'ne Çarşamba Günü Muayeneye Gelen Bir Kadın, Uzun Süredir Var Olan Hastalığı İçin Muayene Olduğu Dr. Şenay Hatipoğlu'nun Farklı İlaçlar Vermesi Üzerine Şüphelendi.

Sahte Doktor Yüzlerce Hasta Muayene Etmiş

KÜÇÜKÇEKMECE’de Mehmet Ali Önal’a ait Özel Kanarya Polikliniği’ne çarşamba günü muayeneye gelen bir kadın, uzun süredir var olan hastalığı için muayene olduğu Dr. Şenay Hatipoğlu’nun farklı ilaçlar vermesi üzerine şüphelendi.

Reçetedeki kâşenin poliklinik sahibi Dr. Mehmet Ali Önal’a ait olduğunu gören kadın, durumu İl Sağlık Müdürlüğü’ne şikâyet etti. İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Kanarya Mahallesi’nde bulunan polikliniğe baskın düzenleyerek Şenay Hatipoğlu’ndan diplomasını istedi.

Diploma numarası başkasının

Diploma gösteremeyen Şenay Hatipoğlu, ekiplere Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde görevli doktor A.E.’ye ait diploma numarası vererek diplomasının kontrol edilebileceğini söyledi. Diploma numarasının başka bir doktora ait çıkması neticesinde polis tarafından gözaltına alınan sahte doktor Şenay Hatipoğlu’nun, nisan ayında Kanarya’daki polikliniğe Tabipler Odası’na ait sahte kimlik göstererek işe girdiği ortaya çıktı. Sahte doktor tutuklandı.