Sahnesizler ile Tiyatro Türkiye Sokaklarına Taşınacak

Sahnesizler ile Tiyatro Türkiye Sokaklarına Taşınacak

Sahnesizler ile Tiyatro Türkiye Sokaklarına Taşınacak
Bültenler - Haberler | Güncel

13 ve 14 Mayıs'ta Koç Üniversitesi Odeon Açık Hava Sahnesi'nde prömiyeri yapılacak oyun, daha sonra parklarda, tarihi mekânlarda ve meydanlarda izleyiciyle buluşacak.

Koç Üniversitesi'nin desteğiyle hayata geçirilen, tiyatroyu sahne dışına çıkarıp sokaklara da taşımayı hedefleyen SAHNESİZ-LER ilk oyunları Kuşlar Meclisi'ni 13 ve 14 Mayıs'ta Koç Üniversitesi Odeon Açık Hava Sahnesi'nde sahneleyecek. Saat 20.30'da gerçekleşecek prömiyerin ardından, İstanbul ve pek çok şehirdeki meydanlara taşınacak oyunun yönetmenliğini Çiğdem Selışık Onat, koreografisini Bedirhan Dehmen üstleniyor. Koç Üniversitesi'nden seçilen oyuncuların yer aldığı Kuşlar Meclisi, insanın iç yolculuğunu metaforik olarak dile getiriyor.

Koç Üniversitesi'ndeki temsillerinin ardından Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Anadolu Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve daha birçok üniversiteye konuk olmayı amaçlayan SAHNESİZ-LER, yazın da çeşitli illeri ziyaret edecek ve oyunu köy ve kasabalara da taşıyacak.

Tiyatroyu daha geniş kitlelere ulaştırmayı hedefleyen SAHNESİZ-LER, oyunlarını ücretsiz olarak sahneleyecek. Oyunun sahnesiz formu oyuncular ve izleyiciler arasındaki sınırları yok ederek, hayat ve oyunu iç içe geçirecek.

*Koç Üniveristesi'ndeki temsiller için saat 19.30'da Hacıosman Metro Durağı'ndan servis kalkacaktır. Rumelifeneri'nden dönüş saati 22.30.

Kaynak: Bültenler

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title