'sahne Öğretmenlerin' Yarışması Sonuçlandı

'sahne Öğretmenlerin' Yarışması Sonuçlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği "Sahne Öğretmenlerin" performans yarışmasında birinci ve mansiyon alanlar belirlendi.

'sahne Öğretmenlerin' Yarışması Sonuçlandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle düzenlediği "Sahne Öğretmenlerin" performans yarışmasında birinci ve mansiyon alanlar belirlendi. Öğretmenler müzik, görsel ve plastik sanatlar, şiir okuma ve standup-skeç-drama branşlarında hünerlerini sergiledi. Birinciye 2 bin, mansiyona ise bin lira ödülün verileceği yarışmada öğretmenler 24 Kasım'da performanslarını canlı sergileyecek.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı'nın düzenlediği ve Kocaeli'nde örgün ve yaygın eğitim kurumlarında görev yapan tüm öğretmenlerin katıldığı "Sahne Öğretmenlerin" yarışmasına 177 başvuru yapıldı. 7 branşta gerçekleşen yarışmada uzman jüri üyeleri her performansı teker teker değerlendirdi. Kocaeli Üniversitesi, Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ve Kocaeli Milli Eğitim Müdürlüğü'nden konusunda uzman kişilerin oluşturduğu jüri üyeleri seçim yapmakta zorlandı.

Öğretmenler Günü'ne farklı bir anlam katacak yarışmada 'Müzik' kategorisinde vokaller ve enstrümanlar yarıştı. Vokalde Özel Karşıyaka İlköğretim Okulu'ndan Fırat Nadir Bilgin, enstrüman kategorisinde ise Darıca Gökçen Mustafa Yücel Lisesi'nden Sedat Karaçay birinci oldu; Derince Anadolu Lisesi'nden Mustafa Güneser de mansiyon almaya hak kazandı. İzmit İnkılâp Lisesi'nden Hayrettin Şen 'Görsel Sanatlar' dalında birinciliği kazandı, 'Plastik Sanatlar'da dereceye değer eser bulunamadı. Aynı dalda mansiyon ödülünü Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi'nden Nazmiye Nar elde etti

Şiir dalında birinciliğe Karamürsel Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden Zeki Bayram seçildi. Bu kategoride Darıca Süreyya Yalçın İlköğretim Okulu'ndan Erkan Yeke mansiyon kazandı. Stand-up'da Yeniyalı Fahri Korutürk İlköğretim Okulu'ndan Sami Bolat; Skeç- Drama dalında Ayfer Gazanfer Güngör İlköğretim Okulu'ndan Serkan Turgut birinciliği kazanan isimler oldu. Aynı kategoride mansiyon ödülüne Özel Atafen İlköğretim Okulu'ndan Tülin Sevim layık görüldü.

Her dalın birincisine 2 bin, mansiyona ise bin lira ödül verileceği renkli yarışmada dereceye girenler 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde performanslarını canlı olarak ortaya koyacak. Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde yapılacak Öğretmenler Günü'ne anlam katacak gala programı saat 18.00'de yapılacak.