Sahipleri Tatilde, Köpekler Eğitimde

Sahipleri Tatilde, Köpekler Eğitimde

Tatilcilerin En Büyük Sıkıntılarından Biri De En Sevdikleri Dostları Evcil Hayvanlarını Yanlarında Götürememektir. Evcil Hayvan Sahiplerinin Bu Sıkıntılarına Hayvan Barınakları, Köpek Otelleri Ve Eğitim Merkezleri Çare Oluyor. Son Yıllarda Büyük İlgi Gören Köpek Otelleri Sahipleri Tatile Giden Kö...

Sahipleri Tatilde, Köpekler Eğitimde

Tatilcilerin en büyük sıkıntılarından biri de en sevdikleri dostları evcil hayvanlarını yanlarında götürememektir. Evcil hayvan sahiplerinin bu sıkıntılarına hayvan barınakları, köpek otelleri ve eğitim merkezleri çare oluyor. Son yıllarda büyük ilgi gören köpek otelleri sahipleri tatile giden köpeklerle dolup taşıyor.

PITBULL CİNSİ KÖPEĞE OTEL GİRİŞ İZNİ YOK

Köpek otel ve eğitim merkezlerinden biri olan Academy Dogs Kennels da 150 köpek kapasiteli barınak ile 10 dönüm arazi üzerinde hizmet veriyor. Otel ve Eğitim Merkezi`nin yöneticisi Tansu Aygülhan, aşıları tamamlanmamış köpekleri barınaklarına kabul etmediklerini belirtti. Aygülhan, ¨Pitbull tarzı köpekleri eğitim ya da bakımlarını üstlenemiyoruz. Zaten burası Tarım ve Köyişleri Bakanlığı onaylı bir firma. Bu tarz köpeklerin beslenmesi de kanuna aykırı olduğu için alamıyoruz¨ diye konuştu. Aygülhan kuduz vakalarına karşı da köpek sahiplerini uyardı: ¨Köpeğin rutin olarak aşılarını yapmak gerekmektedir. Yapılmadığı takdirde kuduz vakaları görülebiliyor¨.

GÜNLÜK OTEL ÜCRETİ 10, EĞİTİM ÜCRETİ 1000 EURO

İnsanlar köpeklerini tatile götüremedikleri için böyle bir hizmek sunduklarını dile getiren Tansu Aygülhan, köpeklerin ilk başta barınağa alışmakta zorlandığını ancak daha sonra alıştığını da dile getirdi. Köpeklerin her gün rutin olarak bakımdan geçirildiği, mama servisi yapıldığı, düzenli yürüyüşlerinin yaptırıldığı otel ve eğitim merkezinde bir köpeğin günlük kalış ücreti 10 Euro. Eğitim ise köpeğin yaşı ve cinsine göre aylık olarak 600-1000 Euro arasında değişiyor.

Kaynak: DHA