Şahinbey, Dar Gelirli Aileleri Mavikent'te Konut Sahibi Yapacak

Şahinbey, Dar Gelirli Aileleri Mavikent'te Konut Sahibi Yapacak

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent Konutları için kayıtlara başlandığını duyurdu.

Şahinbey, Dar Gelirli Aileleri Mavikent'te Konut Sahibi Yapacak

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Mavikent Konutları için kayıtlara başlandığını duyurdu. Bin 260 konutun bulunduğu bölgede dar gelirli vatandaşlar uygun ödeme koşullarıyla ev sahibi olabilecek.

Mavikent Konut Alanı'nda düzenlediği basın toplantısıyla örnek daireyi de basın mensuplarına gezdiren Tahmazoğlu, 2+1 olarak tasarlanan dairelerin 93 metrekare olduğunu belirtti. Konutların 2013 yılının kasım ayında tamamlanacağını kaydeden Tahmazoğlu, "Konutların bin tanesini bilboardlarda 'Rüya Gibi Evlenme Fırsatı' sloganıyla duyurduk. Vatandaşlarımızın ilgisini bu konutlara çektik. Buradaki bin adet konutu dar gelirli vatandaşlarımıza vereceğiz." diye konuştu.

Başvuracak ailenin aylık toplam gelirinin bin 468 lirayı geçmemesi gerektiğini kaydeden Tahmazoğlu, "Kayıt yaptıracak kişinin en az bir yıldır Şahinbey ilçesinde ikamet ediyor olması gerekiyor. Yine müracaat edecek olanların üzerinde arazi, ev, iş yeri veya bir araç kaydı olmaması gerekiyor. Bu konutlarımızın 12 bin lirası bu yıl içinde ödenecek. İlk kayıtların ardından bir eleme yapacağız, bu elemede gelir seviyesi en düşük olandan başlanarak 5 bin kişi kabul edilecek. Kurada çıkan bin kişi Haziran ayı sonrasında 6 bin lira peşinat ödeyecek, 9. ayda 3 bin lira ve 12. ayda 3 bin lira ödeyerek peşinatı tamamlamış olacak. Konutlarımızın bitim tarihi ise Kasım olarak planlanıyor. Bu kuradan çıkan vatandaşlar evlerine geçtikten sonra taksitleri ödemeye başlayacak. Taksit ödemeleri ise 10 yıl vadeli 400 lira olarak belirlendi." ifadelerini kullandı.