Şahinbey Belediyesi, Semt Pazarlarına Kontrol Terazisi Koydu

Şahinbey Belediyesi, Semt Pazarlarına Kontrol Terazisi Koydu

Şahinbey Belediyesi, Tüketici Haklarını Korumak Amacıyla Semt Pazarlarının Çıkışına Dijital Kontrol Terazisi Koydu.

Şahinbey Belediyesi, Semt Pazarlarına Kontrol Terazisi Koydu
08.01.2010 14:16 | Son Güncelleme: 08.01.2010 14:16

Şahinbey Belediyesi, tüketici haklarını korumak amacıyla semt pazarlarının çıkışına dijital kontrol terazisi koydu.

Vatandaşlar, aldıkları ürünlerle ilgili kilogram konusunda tereddüde düştükleri an, kontrol terazisinden ücretsiz olarak yararlanabiliyor.

Başında bir zabıtanın sürekli görev aldığı kontrol terazisi, hem vatandaşların satın aldığı ürünlerin dijital terazi ile gramajını kontrol ediyor, hem de esnafların kullandığı terazilerin sağlamlığını test ediyor.

Temizlik kampanyası kapsamında Hoşgör Mahallesi'nde bulunan semt pazarını ziyaret ederek, esnafa ve vatandaşlara sıvı sabun ve önlük dağıtan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, uygulama hakkında da bilgi verdi.

Tahmazoğlu, uygulamayı tüketicinin haklarını korumak amacıyla başlattıklarını kaydetti.

Bu durumun esnafın vatandaşa daha iyi hizmet vermesini sağlayacağını belirten Tahmazoğlu, "Tüketicinin haklarının korunmasını sağlamak ve esnafında vatandaşa daha sağlıklı hizmet vermesini temin etmek için böyle bir uygulama başlattık. Bu sistemle pazarlardaki şikâyetlerin azalacağını ümit ediyoruz." dedi

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title