Şahinbey Belediyesi Konut Yapmak İçin Güzelvadi'de Yıkım Yaptı
Haberler » Yerel » Haber

Şahinbey Belediyesi Konut Yapmak İçin Güzelvadi'de Yıkım Yaptı

Şahinbey Belediyesi, Güzelvadi Mahallesi'nde yakın zamanda yapımına başlayacağı toplu konut çalışması için 12 adet evin kamulaştırmasını yaparak yıktı.

Şahinbey Belediyesi Konut Yapmak İçin Güzelvadi'de Yıkım Yaptı

Çarpık yapılaşmanın önüne geçmek ve yeni modern konutlar yapmak için çalışmalarını sürdüren Şahinbey Belediyesi, Güzelvadi Mahallesi'nde yakın zamanda yapımına başlayacağı toplu konut çalışması için 12 adet evin kamulaştırmasını yaparak yıktı.

Güzelvadi Mahallesi'nde yapılan yıkım alanına gelerek incelemelerde bulunan ve semt sakinleri ile çocuklar tarafından coşkuyla karşılanan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, çocuklara tek tek oyuncak hediye etti.

Şahinbey ilçesinde bir taraftan ilçenin gelişmesi için çalışmalar yürütülürken, diğer taraftan çarpık yapılaşma ile mücadele etmek için yeni projeler yapıldığını belirten Başkan Tahmazoğlu, şunları kaydetti:

"Güzelvadi Mahallemizde çarpık yapılaşmanın boyunduruğu altında kalmış bir mahallemiz. Burasınında çarpık yapılaşmadan kurtulması ve modern konutlar yapılması için çalışmalara başladık. İlk etapta 12 evin kamulaştırmasını yaparak yıkımlarını gerçekleştirdik. Yeni alanlar kamulaştırarak yıkımlar yapacağız. Burada şimdi 10 bin metre kare bir alan oluşturduk. İlk etapta 300 adet konutun çalışmasına başlayacağız. Böylelikle bu bölgede oturan vatandaşlarımız modern konutlarda ve yeşil alanları, sosyal alanları ve okul alanları olan bir yerde yaşamış olacak. "

- GAZİANTEP