Şahinbey Belediyesi, 2 Ayrı Bölgede Nikah Salonu Yaptırıyor

Şahinbey Belediyesi, 2 Ayrı Bölgede Nikah Salonu Yaptırıyor

Gaziantep Merkez Şahinbey Belediyesi, Vatandaşların Nikahlarını Kendi Bölgelerinde Yapmalarını Sağlamak İçin 2 Ayrı Bölgede Nikah Salonu Yaptırıyor.

Şahinbey Belediyesi, 2 Ayrı Bölgede Nikah Salonu Yaptırıyor

Gaziantep merkez Şahinbey Belediyesi, vatandaşların nikahlarını kendi bölgelerinde yapmalarını sağlamak için 2 ayrı bölgede nikah salonu yaptırıyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Ömer Can, 700 bin nüfuslu Şahinbey ilçesinin dar bir alanda nikah işlemleri yapıldığını hatırlatarak, "300 kişilik bir nikah salonunda hizmet veriliyordu. Yapılan yeni nikah salonları ile bunların geride kaldı. Göreve geldiğimiz günden bu yana hizmeti vatandaşımızın ayağına götürmek için çalışıyoruz." dedi.

Şahinbey'e gerçekleştirilen hizmetlerin yanı sıra insanların en mutlu günlerinde rahat bir ortamda biraraya gelmelerini sağlamak için ilk nikâh salonunu Kolejtepe Mahallesi'nde yaptıklarını hatırlatan Can, "Nikah salonu aynı zamanda bölgenin ilk kültür merkezi özelliğini de taşıyor. Salonumuzda gelin ve damadın sahneye inmesi için asansör sistemi oluşturduk. İlçemizin büyük olması dolayısıyla doğu istikametinde olan havalimanı yolu üzerinde yapımı devam eden Perilikaya Kentsel Dönüşüm Alanı içinde belediyemize tahsisini yaptığımız bir alanda 300 kişilik ve ilçemizin batı kısmı olan Karataş'ta yapımı devam eden 5 bin kişilik kapalı spor salonunun altında 700 kişilik bir nikah salonu, kültür merkezi, sivil toplum örgütlerinin toplantılarını yapacakları ve her türlü aktivitede kullanılacak yerler yaptık. Yapılan bu yeni salonlarla birlikte bölgemizde 3 ayrı noktada nikah salonlarımız olacak ve vatandaşımız kendi bölgesinde nikahlarını yapacak." diye konuştu. (CİHAN)