Şahin : "Yunanistan'ın Mevcut Futbol Federasyonu İle Siyasi İktidarın Bir Problem Yaşadığını Sanmıyorum"

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, "Yunanistan'ın Mevcut Futbol Federasyonu İle Siyasi İktidarın Bir Problem Yaşadığını Sanmıyorum" Dedi.

Şahin :

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, ¨Yunanistan`ın mevcut futbol federasyonu ile siyasi iktidarın bir problem yaşadığını sanmıyorum¨ dedi.

Gümüşhane il merkezindeki eski futbol sahasında incelemelerde bulunan Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Yunanistan futbol takımlarının FIFA tarafından uluslararası müsabakalardan men edilmesi konusundaki görüşlerini açıkladı. Bakan Şahin, uluslararası federasyonların spora siyasi müdahalenin olmaması konusunda çok hassas davrandığını belirterek şunları söyledi:

¨Yaklaşık 1,5 yıl önce Türkiye Futbol Federasyonu yasasında yer alan, `futbol federasyonu başkanı istifa veya vefat ettiğinde yerine spordan sorumlu bakanın bir vekil ataması` şeklindeki hükümle ilgili olarak FIFA bize başvurdu ve bunu siyasetin federasyona müdahalesi olarak değerlendirdi. Biz de bir yasa değişikliği ile bu hükmü ortadan kaldırdık. Yunanistan`ın mevcut futbol federasyonu ile siyasi iktidarın bir problem yaşadığını sanmıyorum. Bu problemi aşmak için parlamentoya bir kanun tasarısı sevkedilmiş. Bu tasarı federasyona siyasi müdahale içeriyor. Yunanistan`a, `falan tarihe kadar bu yasayı geçirerek bizim istediğimiz doğrultuda değişiklik yapacaksanız, yapın` denmiş. Ama yapmayınca tabii ki o karar çıkmış.¨

Kaynak: DHA