Şahin: Terörist Başına Kötü Muamele Mümkün Değil

Şahin: Terörist Başına Kötü Muamele Mümkün Değil

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Terör Örgütü Elebaşı Abdullah Öcalan'ın Avukatları Aracılığıyla 'Cezaevinde Saçlarının Kesildikten Sonra Gözleri Önünde Yakıldığı ve Kendisine Tutanak İmzalattırıldığı' İddialarıyla İlgili, 'Terörist Başının Hükümlü Olarak Bulunduğu Adada da, İnfazını Çektiği Mekanda da Kendisine Yönelik Herhangi Bir Kötü Muamele Yapılması Mümkün Değildir' Dedi.

Şahin: Terörist Başına Kötü Muamele Mümkün Değil

Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın avukatları aracılığıyla ''Cezaevinde saçlarının kesildikten sonra gözleri önünde yakıldığı ve kendisine tutanak imzalattırıldığı'' iddialarıyla ilgili, ''Terörist başının hükümlü olarak bulunduğu adada da, infazını çektiği mekanda da kendisine yönelik herhangi bir kötü muamele yapılması mümkün değildir'' dedi.

Kepez Belediyesi iftar çadırında vatandaşlarla birlikte orucunu açtıktan sonra terör örgütü elebaşı Öcalan'ın avukatları kanalıyla bir haber ajansına yapıldığı belirtilen sözlerle ilgili soruları yanıtlayan Şahin, ''Bu beyanlar, ortalığı karıştırmak ve gerçek dışı iddialarla gündem oluşturmak amacıyla söylenmiş olan ifadelerdir diye düşünüyorum'' diye konuştu.

' 'Türkiye'de dikkatleri oraya çekmek ve belki de dünyanın bir kısım kamuoyunun dikkatlerini oraya çektirerek, Türkiye'ye baskı yaptırma amacına yönelik yalan yanlış ifadelerdir. Bunların hiçbirinin aslı yoktur'' diyen Şahin, bu baskının hedefinin ne olduğuna ilişkin soruya da şu yanıtı verdi:

''Türkiye'ye baskı yaptırmak suretiyle başka bir cezaevine aktarma, o yolla Türkiye üzerinde acaba AB bağlamında konuyu gündem getirtebilir miyiz? Müzakerelerle bu konu gündem oluşturabilir mi düşüncesiyle söylenmiş ifadelerdir.''

Kaynak: AA