Şahin Tatar'ın Cenazesi Memleketine Gönderildi

Şahin Tatar'ın Cenazesi Memleketine Gönderildi

Hakkari'de Bir Süre Önce Zap Deresi'ne Yuvarlanan Otomobilde Kaybolan 4 Kişiden 1'i Olan Şahin Tatar'ın Cenazesi Yakınları Tarafından Hakkari Devlet Hastanesi Morgunda Alınarak Şırnak'a Götürüldü.

Şahin Tatar'ın Cenazesi Memleketine Gönderildi

Hakkari'de bir süre önce Zap Deresi'ne yuvarlanan otomobilde kaybolan 4 kişiden 1'i olan Şahin Tatar'ın cenazesi yakınları tarafından Hakkari Devlet Hastanesi morgunda alınarak Şırnak'a götürüldü.

Bugün sabah saatlerinde Olgunlar Köyü yakınlarındaki Zap Deresi kenarında köylüler tarafından olay yerinden 15 kilometre uzaklıkta bulunan Şahin Tatar'ın cesedi, olay yerine gönderilen ambulansı ile Hakkari Devlet Hastanesi morguna getirildi. Tatar'ın cenazesi, yapılan otopsisinin ardından Hakkari'ye gelen yakınları tarafından alınarak, defnedilmek üzere memleketi olan Şırnak'a götürüldü.

Yaklaşık bir ay önce Şırnak'tan Hakkari istikametine gelen ve sürücüsü belirlenemeyen 73 AL 599 plakalı otomobil, Hakkari-Çukurca karayolunun 25. kilometresinde Zap Deresi'ne yuvarlanması sonucu araçta bulunan Eşref Ediş isimli vatandaş yaralı kurtulurken, M. Kadri Zeyrek, Şahin Tatar, Fehmi Uslu ile Tatar Engin isimli şahıslar ise kaybolmuştu. Günlerce süren arama ve kurtarma çalışmaları sonucunda olaydan 15 gün sonra Tatar Engin'in cesedi Üzümcü köyü yakınlarında bulunmuştu.

(FA-ŞA-Y) 19.04.2008 17:25 TSİ

Kaynak: İHA