Şahin: "Seyircisiz 3 Maçta Galip Geleceğiz"

Şahin: "Seyircisiz 3 Maçta Galip Geleceğiz"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, (A) Milli Futbol Takımı'nın seyircisiz yapacağı ilk 3 maçta seyircili maçlardan çok daha kaliteli futbol ortaya koyarak galip geleceğine inandığını söyledi.

Şahin:

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, (A) Milli Futbol Takımı'nın seyircisiz yapacağı ilk 3 maçta seyircili maçlardan çok daha kaliteli futbol ortaya koyarak galip geleceğine inandığını söyledi.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün Gölbaşı'ndaki tesislerinde, özel kalem müdiresi Aygül Denli'nin nikah törenine katılan Şahin, daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtladı.

24 ülke arasında (A) Milli Basketbol Takımı'nın 6. olarak ülkeye dönüyor olmasının her türlü takdirin üzerinde olduğunu belirten Şahin, ''Takım oyununun nasıl oynanacağı, takım ruhunun nasıl gelişeceğini göstermeleri bakımından herkese ders olacak bir performans sergilediler'' dedi.

2010 yılında Dünya Basketbol Şampiyonası finallerinin Türkiye'de yapılacağını hatırlatan Şahin, ''Farklı gençlerin de katılımıyla oyuncularımız 2010'da Türkiye'ye final oynarlar diye düşünüyorum'' diye konuştu.

(A) Milli Futbol Takımı'nın Malta ile yapacağı maçla ilgili soru üzerine ise Şahin, ''Seyircisiz oynamamızın futbolcularımızın üzerinde nasıl etkileri olacak bunu test etme imkanımız olacak. Seyircisiz oynayacağımız bu ilk 3 maçta seyircili oynayacağımız maçlardan çok daha kaliteli futbol ortaya koyarak galip geleceğimize inanıyorum. Malta maçının sonucuyla ilgili endişem yok. Milli takım 3 puanı alacaktır'' dedi.

Hakemlere yönelik eleştirilerle ilgili bir soru üzerine ise Şahin, ''Hakem de insandır, hata yapabilir. O nedenle biraz sabırlı olmak ve hakemlerimizin strese girmesini sağlayacak ağır eleştirilerde bulunmamak gerekir. Hepimize görevler düşüyor. En çok da hakemlerimize ve Merkez Hakem Kurulu'na görev düşüyor. Daha ligin başındayız. Şimdiden hakem hatalarını konuşmamalıyız'' dedi.

Şahin, bir gazetecinin, ''Futbol Federasyonu Başkanı Ulusoy'a atfen medyada (Fenerbahçe'yi 100. yılında şampiyon yapmayacağım) gibi bir ifade yer aldı'' sözleri üzerine, şunları söyledi:

''Ben Haluk Ulusoy'un öyle birşey söyleyeceğine hiç ihtimal vermiyorum. Bir federasyon başkanı öyle söz söylemez. Ancak gazetelere de yansıdı bir Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu üyesinin benzeri açıklamaları olmuş. Onun da söyleyeceğine inanmıyorum. Niye öyle birşey söylensin ki. Söylemişse hata etmiş demek ki. Çünkü bir federasyon başkanı, yönetim kurulu üyeleri, diğer kurullardaki üyeler, her futbol takımına eşit uzaklıkta ve eşit mesafede olmalı.''

Kaynak: AA