Şahin: ''Lübnan'a Yapılan Saldırılar Bir An Önce Durmalı''

Şahin: ''Lübnan'a Yapılan Saldırılar Bir An Önce Durmalı''

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ''Lübnan'a yapılan saldırıların havadan ve

karadan bir an önce durması Türk halkının ilk dileğidir'' dedi.

Şahin: ''Lübnan'a Yapılan Saldırılar Bir An Önce Durmalı''

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ' 'Lübnan'a yapılan saldırıların havadan ve karadan bir an önce durması Türk halkının ilk dileğidir'' dedi.

Ankara'da yarın başlayacak olan Efes Pilsen World Cup 5 için Swiss Otel'de düzenlenen kokteyle katılan Mehmet Ali Şahin, burada Türkiye'nin Lübnan Büyükelçisi George Siam'a, Lübnan'a yapılan saldırılarla ilgili üzüntüsünü dile getirdi.

Lübnan'a yapılan saldırıların havadan ve karadan bir an önce durmasının, Türk halkının ilk dileği olduğunu ifade eden Şahin, şöyle konuştu:

''Bu konuda uluslararası kamuoyunun, tabii ki Birleşmiş Milletlerin ve Güvenlik Konseyinin, Roma'da yapılan toplantıda bu amaca hizmet etmesi gerekir. Biz Türkiye'nin, orta doğuda akan kanın bir an önce durdurulmasıyla ilgili görüşlerini her zeminde dile getiriyoruz. Sayın büyükelçinin huzurunda, orada hayatını kaybeden Lübnanlılara başsağlığı dileklerimi üzülerek iletmek durumundayım. Oradaki kan ve bu saldırılar bir an önce durmalı. Barış ve insanlığın kazanmasını istiyorum.''

Türkiye'nin Lübnan Büyükelçisi George Siam ise Lübnan'da yaşanan olaylarla ilgili Roma'da yapılan konferansa Türkiye'nin de davet edilmesinin, bu olayın başından itibaren Türkiye'nin göstermiş olduğu karalılık ve destekle ilgili olduğuna dikkati çekerek,''Orta doğuda bulunan ülkeler arasında Türkiye'nin olumlu yaklaşımı çok iyi anlaşılmıştır ki, bu nedenle Türkiye davet edilmiştir'' dedi.

Kaynak: AA