Şahin: "Fenerbahçe'nin Başka Bir Stada İhtiyacı Yok"

Şahin: "Fenerbahçe'nin Başka Bir Stada İhtiyacı Yok"

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin,seyrantepe Projesi Konusunda Fenerbahçe ile Galatasaray'ın Karşı Karşıya Gelmesinin Söz Konusu Olamayacağını Belirterek, "Çünkü Bir İmkan Olduğunda, Talep Ortaya Çıktığında, Her Kulübümüze Elimizden Gelen Yardımı Yapıyoruz" Dedi.

Şahin:

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin,Seyrantepe Projesi konusunda Fenerbahçe ile Galatasaray'ın karşı karşıya gelmesinin söz konusu olamayacağını belirterek, ''Çünkü bir imkan olduğunda, talep ortaya çıktığında, her kulübümüze elimizden gelen yardımı yapıyoruz'' dedi.

Bakan Şahin, (A) Milli Bayan Voleybol Takımı'nı Japonya'ya uğurladığı Yeşilyurt Kulübü'nden ayrılırken basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Fenerbahçe Kulübü Başkan Vekili Nihat Özdemir'in divan kurulunda yaptığı, ''Eğer devletimiz Galatasaray'a projeyle ilgili katkıda bulunursa, biz de 85 milyon Doları bulan bir değerin karşılığını devletimizden talep edeceğiz'' açıklamasının hatırlatılması üzerine, ''Fenerbahçe Kulübü'nün şu anda 2009 için UEFA Kupası finalini alabilecek kalitede bir stadı var'' diye konuştu.

Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı'nın mülkiyetinin de Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nde olduğunu kaydeden Bakan Şahin, ''Orayı da biz Fenerbahçe'ye tahsis ettik. Ama Fenerbahçe orada önemli harcamalar yaparak stadı şu andaki mükemmel haline getirdi. Fenerbahçe'nin Şükrü Saracoğlu Stadı dışında başka bir stada ihtiyacı olduğu kanaatinde değilim. Kulüp rekabetinin bu yönlere kaymış olmasını biraz üzüntüyle karşılıyorum'' dedi.

Kaynak: AA