Haber : Son dakika sağlık: Ambulans uçak 5 yaşındaki Asya için havalandı - Haberler

Haberi Paylaş

Son dakika sağlık: Ambulans uçak 5 yaşındaki Asya için havalandı

 - Güncelleme:
Son dakika sağlık: Ambulans uçak 5 yaşındaki Asya için havalandı

Son dakika haberler... Ambulans uçak 5 yaşındaki Asya için havalandı Kars'ta karaciğer yetmezliği tanısı konulan 5 yaşındaki Asya, ambulans uçakla Adana'ya getirildi Kars'ta yaşayan 5 yaşındaki Asya'ya ani gelişen karaciğer yetmezliği tanısı konuldu.

Ambulans uçak 5 yaşındaki Asya için havalandı

Kars'ta karaciğer yetmezliği tanısı konulan 5 yaşındaki Asya, ambulans uçakla Adana'ya getirildi

ADANA - Kars'ta yaşayan 5 yaşındaki Asya'ya ani gelişen karaciğer yetmezliği tanısı konuldu. Küçük kız, annesiyle birlikte ambulans uçakla Adana'ya getirilip tedavi altına alındı.

Kars'ta yaşayan Asya Daştan'a rahatsızlığı üzerine kaldırıldığı Kars Harakani Devlet Hastanesi'nde ani gelişen karaciğer yetmezliği tanısı konuldu. Hastane ise küçük kızın hastalığının ilerleyip nakil gerekmesi halinde bu naklin yapılabileceği bir merkezde olması gerektiğini belirterek Sağlık Bakanlığı ile görüştü. Bakanlık ise ambulans uçakla küçük kızın ve annesi Hayriye'nin Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edilmesine karar verdi. Bugün 17.35'de kalkan ambulans uçakla Daştan ailesi 18.55'de Adana Havalimanı'na geldi. Burada bekleyen ambulansla küçük kız Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürüldü.

Adana Şehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Süleyman Çetinkünar, küçük kızın sağlık durumu hakkında gazetecilere açıklamalarda bulundu. Çetinkünar, "Asya'ya tanı konulduktan sonra hastalığının ilerleyip nakil gerekmesi halinde bu naklin yapılabileceği bir merkezde olması gerekti. Kars'tan da bu nedenle Adana'ya geldi. Şuanda tetkikler yapılacak ve bizim gözetimimiz altında olacak. Sağlık durumu şuanda iyi" diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı / Umutcan İşledici - Sağlık

Ambulans Adana Uçak Asya Sağlık Haberler Son Dakika

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title