Haberler

OMÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü'nden Hortikültürel Uygulamalar Kursu

Abone Ol

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından düzenlenen hortikültürel uygulamalar kursuna farklı üniversite ve hastanelerden öğretim elemanı, hemşire ve öğrenciler katıldı. Kurs kapsamında, bitki yetiştirme, terapötik peyzaj, bahçecilik faaliyetlerinin sağlık üzerine etkisi ve hortikültürel terapi modelleri gibi konular ele alındı.

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Bilimleri Fakültesi Hemşirelik Bölümü tarafından "Hortikültürel Uygulamalar Kursu" gerçekleştirildi.

OMÜ'den yapılan açıklamaya göre, hortikültürel (bitki yetiştirme) kursuna farklı üniversite ve hastanelerden öğretim elemanı, hemşire ve öğrenciler katıldı.

Kursta Dr. Şeyma Şengür, "İnsan, sağlık, doğa temelinde terapötik peyzaj" başlıklı sunumunda şifa ve terapi bahçelerinde uygulanacak tasarım önerilerinden bahsetti.

Doç. Dr. Hacer Gök Uğur ise "Hortikültürel uygulamaların sağlık üzerine etkisi" sunumunda bahçecilik faaliyetlerinin nerelerde uygulanabileceğine, hangi grupların bahçecilik faaliyetlerine katılabileceğine değindi.

Doç. Dr. Sima Pouya da "Hortikültürel terapi modelleri ve uygulama teknikleri" sunumunda bahçe terapisinin faydalarından, hortikültürel terapi modellerini anlattı.

Uzman hemşire Mürselcan Kabakcı ise "Hortikültürel uygulama örneği" başlıklı sunum yaptı.

Kapanış konuşmasını yapan Prof. Dr. İlknur Aydın Avcı, bahçecilik faaliyetlerinin hemşirelik alanında kullanılabilecek bir yöntem olduğunu, sağlık bakım çalışmalarına olumlu katkılar sağlayabileceğini ifade etti.

Kaynak: AA / Sağlık

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

YARGI YEKTA KİMDİR? Yargı dizisi "Yekta" Uğur Polat kimdir, kaç yaşında, nereli, oynadığı dizi ve filmler nedir? AMARDEEP ANAND KİMDİR? MasterChef konuğu Amardeep Anand kaç yaşında, nereli? PANTENE ALTIN KELEBEK 2023 KAZANANLAR LİSTESİ: 49. Pantene AltIn Kelebek Ödülünü kimler kazandı, kazanan isimler kimler? DOĞUKAN İSLAMOĞLU KİMDİR? AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu neden öldü, kaç yaşında, hayatı ve biyografisi! BEŞİKTAŞ BAŞKANLIK SEÇİMİ SONUÇLARI: BJK yeni başkanı kim oldu 2023? Beşiktaş'ın yeni başkanı kim? Beşiktaş'ın YENİ BAŞKANI Hasan Arat kimdir, kaç yaşında, nereli? Beşiktaş Başkanlık seçimi kim kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ İNTERNET DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi İnternet Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ DİZİ ÇİFTİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Dizi Çifti ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? Altın Kelebek Ödülleri En İyi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ DİZİSİ kim kazandı, oldu? Altın Kelebek En İyi Romantik Komedi Dizisi ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Kadın Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ ROMANTİK KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ KADIN OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Kadın Oyuncu ödülü kim aldı, kazandı? Pantene Altın Kelebek Ödülleri 2023 EN İYİ KOMEDİ ERKEK OYUNCU kim kazandı, oldu? En İyi Komedi Erkek Oyuncu ödülü kime gitti?
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title