Haberler

Harran Üniversitesinde 270 tıp öğrencisi beyaz önlük giydi

Abone Ol

Harran Üniversitesi'nde 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında tıp fakültesinde eğitim alan 270 öğrenci için beyaz önlük giyim töreni düzenlendi.

Harran Üniversitesi'nde 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında tıp fakültesinde eğitim alan 270 öğrenci için beyaz önlük giyim töreni düzenlendi.

HRÜ'den yapılan açıklamaya göre, Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde eğitime yeni başlayan öğrencilere yönelik, meslek hayatları boyunca taşıyacakları önlükleri, düzenlenen törenle giydirildi. Geçen yıl salgın nedeniyle yapılamayan tören nedeniyle 2021-2022 ile 2022-2023 dönemlerinde eğitime başlayan öğrenciler içinönlük giyme töreni, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Fuat Dilmeç, törende yaptığı konuşmada, hekimliğin hiçbir meslekte olmadığı kadar fedakarlık, insan sevgisi ve sabır gerektirdiğini belirterek, "Mutlu olmanın en iyi yolu başkalarını mutlu edebilmektir. Sağlık insanın en temel hakkıdır ve bu temel hak siz sevgili öğrencilerimiz ellerinde değer bulacak ve halkımıza ulaşacaktır. Tüm öğrencilerimize çıktıkları bu kutsal yolculukta başarılar dilerim." ifadelerini kullandı.

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Abdullah Solmaz da sağlık çalışanların gece gündüz demeden, bayram tatil ayrımı yapmadan, ailesinden çocuklardan ödün vererek haftanın 7 günü 24 saat hastalarına hizmet ettiğini belirtti.

Tabipler Odası Başkanı Osman Yüksekyayla ise meslektaşlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutlayarak, "Sevgili doktor adayı arkadaşlarım, umudunuzu hiçbir zaman kaybetmeyin. Bu meslek çok değerlidir ve böyle de kalmaya devam edecektir. Ben hepinize bu onurlu meslek yolculuğunuzda başarılar diliyorum." dedi.

Açış konuşmalarının ardından Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik tarafından tıp fakültesinde 20. yılını dolduran öğretim üyelerine plaketleri verildi.

Törende daha sonra tıp fakültesine yeni başlayan öğrencilere beyaz önlükleri giydirildi.

Kaynak: AA / Sağlık

Harran Üniversitesi Tıp Bayramı 14 Mart Tören Sağlık Haberler

Bakmadan Geçme

Süper Kupa ne zaman 2023, saat kaçta, nerede, hangi kanalda? Türkiye Süper Kupası ne zaman Fenerbahçe Galatasaray? Henry Kissinger kimdir? Henry Kissinger neden insanların ölümünden sorumlu tutuldu? Cannibal Holocaust (Yamyam) filmi neden yasaklandı, gerçek mi? Cannibal Holocaust Türkiye'de yasak mı, kaç ülkede yasaklandı? Malatya'da deprem mi oldu? Az önce Malatya'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? Bugün hangi maçlar var? Bugün maç var mı? 1 Aralık Bu akşam hangi maçlar var, hangi kanalda? İSTANBUL BUGÜN (1 ARALIK) OKULLAR TATİL Mİ? İstanbul'da bugün ilkokul, ortaokul, lise okullar var mı, yok mu? 2023 1 Aralık okullar tatil mi? BUGÜN (1 ARALIK CUMA) HANGİ DİZİLER VAR? Bu akşam TV'de hangi programlar, diziler oynuyor? 1 ARALIK ATV, KANAL D, FOX, STAR, SHOW, TRT 1, TV8 Dün gece deprem oldu mu? 1 Aralık İzmir'de, İstanbul'da, Ankara'da deprem mi oldu? Okulların kapanmasına kaç gün var SAYAÇ (1 Aralık) Okullar ne zaman, hangi tarihte kapanacak? Rektör Güliz Moğan kimdir? İstanbul Okan Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Selman Öğüt kimdir? İstanbul Esenyurt Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör Mehmet Yazıcı kimdir? Antalya Belek Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? Rektör İsmail Boz kimdir? Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin yeni rektörü kim oldu? UEFA Konferans Ligi ikili averaj mı, genel averaj mı? 30 Kasım 2023 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 30 Kasım Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title