Sağlık-sen, Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği Kadrosu Bekleyen 11 Bin Çalışana Müjde Verdi

Sağlık-sen, Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği Kadrosu Bekleyen 11 Bin Çalışana Müjde Verdi

Sağlık-sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Veri Hazırlama İşletmenliği Kadrosu Bekleyen 11 Bin 270 Sağlık Çalışanının Beklentisinin Gerçekleşmek Üzere Olduğunu Açıkladı.

Sağlık-sen, Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği Kadrosu Bekleyen 11 Bin Çalışana Müjde Verdi

Sağlık-Sen Genel Başkanı Mahmut Kaçar, Veri Hazırlama İşletmenliği Kadrosu bekleyen 11 bin 270 sağlık çalışanının beklentisinin gerçekleşmek üzere olduğunu açıkladı.

2 Eylül 2008 tarihinde Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşmeye ilişkin açıklamalarda bulunan Kaçar, başta VHKİ kadrosu olmak üzere çeşitli konularda sağlık çalışanlarını memnun edecek çok önemli ilerlemeler kaydedildiğini dile getirdi. Sağlık-Sen Başkanı Kaçar, yaptığı basın açıklamasında, Sağlık-Sen'in, Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği kadrosu bekleyen 11 bin 270 sağlık çalışanının Maliye'nin onayının ardından hedefine ulaşacağını kaydetti.

Veri Hazırlama Kontrol İşletmenliği kadrosuna geçiş için bilgisayar operatörlüğü sertifikasının şart olduğunu belirten Kaçar, bilgisayar sertifikası olmayanlara bir an önce bilgisayar sertifikası almaları çağrısında bulundu. Kaçar, 11.270 memuru ilgilendiren VHKİ kadrosuna geçen memurların maaş-döner sermaye gelirlerinde artış ve 5. derecenin altına düşme imkanına sahip olmanın yanı sıra emekliliklerinde daha yüksek oranda maaş alma imkanına kavuşacaklarını kaydetti.

Kaçar, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile yaptığı görüşmede VHKİ kadrosu dışında da önemli gelişmeler yaşandığını dile getirdi. Sağlık-Sen Başkanı Kaçar, Bakan Akdağ'ın, tabip dışı personelin ek ödeme katsayısının yüzde 150'den yüzde 200'e çıkarılması ve 1. Basamak Sağlık Kuruluşlarında kadro-unvan katsayısının artırılması için çalışma başlatılması, 4924 Sayılı Kanun ve 4/B kapsamında çalışan memurların becayiş, eş durumu nakli ve askerlik sonrası işe dönüşleri ile ilgili düzenlemelerin ivedilikle hayata geçirilmesi konusunda talimat verdiğini de dile getirdi.(CİHAN)