Sağlık Müdürü Akan: Giz ve Kardeşini 4 Dakikada Hastaneye Yetiştirdik

Sağlık Müdürü Akan: Giz ve Kardeşini 4 Dakikada Hastaneye Yetiştirdik

Bursa Sağlık Müdürü Dr.

Sağlık Müdürü Akan: Giz ve Kardeşini 4 Dakikada Hastaneye Yetiştirdik

Bursa Sağlık Müdürü Dr. Özcan Akan, Orhangazi'de şofbenden zehirlenen Gizem Bera Yüksel ile ablası İrem Silay Yüksel'in mümkün olan en kısa sürede hastaneye ulaştırıldığını söyledi.

Dr. Özcan, Yüksel kardeşlerin zehirlenmesinin ardından 112 Acil Servis'e yapılan ihbarın ardından yaklaşık 4 dakika içerisinde olay yerine ulaşıldığını bildirdi. Her iki çocuğun önce Orhangazi Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı bilgisini veren Dr. Akan, şunları ifade etti: "İhbarın ardından 4 dakika içerisinde belirtilen adrese giden 112 ekibimiz 5 dakika sonra her iki kızımızı Orhangazi Devlet Hastanesi'ne ulaştırdı. Ancak yapılan tüm müdahalelere rağmen 11 yaşındaki Gizem Bera Yüksel kurtarılamadı. Ablası 12 yaşındaki İrem Silay Yüksel ise Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne gönderildi. Burada yapılan müdahalenin ardından genç kızımız yoğun bakımda yer olmaması sebebiyle Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Hastamız şu anda Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Çocuk Yoğun Bakım ünitesinde takip edilmektedir."

Eldeki verilere göre sağlık çalışanlarının herhangi bir ihmalinin gözükmediğini ifade eden Dr. Akan, buna rağmen olayla ilgili soruşturma başlattıklarını dile getirdi.