Sağlık Müdürlüğü'nden Sıcak Uyarısı

Sağlık Müdürlüğü'nden Sıcak Uyarısı

İzmir Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Yapılan Yazılı Açıklamada, Güneşin Dik Geldiği 11.00 ve 16.00 Saatleri Arasında Havuza ve Denize Girilmemesi Uyarısında Bulunuldu.

Sağlık Müdürlüğü'nden Sıcak Uyarısı

İzmir Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, güneşin dik geldiği 11.00 ve 16.00 saatleri arasında havuza ve denize girilmemesi uyarısında bulunuldu.

Hava sıcaklık değerlerinin mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi sonucu İzmir Valiliği İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, vatandaşların olumsuz sonuçlara maruz kalmaması için özellikle güneşin dik geldiği 11.00 ve 16.00 saatleri arasında açıkta bulunmamaları, denize ve havuza girmemeleri vurgulandı. Ayrıca, bu saatlerde dışarı çıkılacaksa bile şapka, güneş gözlüğü ve şemsiye gibi güneş ışığından koruyacak aksesuarlar giyilmesi gerektiği belirtildi. Kapalı alanların düzenli olarak havalandırılması gerektiğinin vurgulandığı açıklamada, sıvı kaybını önlemek için günde en az 2 litre su tüketilmesi ve bunun yanında süt, ayran taze sıkılmış meyve suları, bitki ve meyve çaylarının tüketilmesinin gerektiği kaydedildi. Meterolojiden yapılan açıklamada ise, önümüzdeki günlerde Afrika'dan gelecek olan sıcak hava kütlesiyle ülke genelinde hava sıcaklarının 6-8 derece artmasının beklendiği ifade edildi.

(KA-Mİ-

(KA-Mİ-)

19.06.2007 17:27 TSİ