Sağlık Çalışanları İftar Yemeğinde Buluştu
Haberler » Yerel » Haber

Sağlık Çalışanları İftar Yemeğinde Buluştu

Gaziantep'teki Sağlık Kuruluşlarında Çalışanlar, Memur-sen Konfederasyonu'na Bağlı Sağlık-sen Gaziantep Şubesi Tarafından Düzenlenen İftar Yemeğinde Bir Araya Geldi.

Sağlık Çalışanları İftar Yemeğinde Buluştu

Gaziantep'teki sağlık kuruluşlarında çalışanlar, Memur-Sen Konfederasyonu'na bağlı Sağlık-Sen Gaziantep Şubesi tarafından düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Zümrüt Düğün Salonu'nda verilen iftar yemeğine Gaziantep'teki sağlık kuruluşlarındaki çalışanların yanı sıra Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı kurum ve kuruluşlarda görevli personel de katıldı. Yemeğe Sağlık-Sen Genel Merkez yöneticilerinden Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Kaçar, Genel Sekreter Hüsnü Kaymaz, Genel Mali Sekreter Yaşar Başaran ve Teşkilatlanma Sekreteri Ahmet Tepe ile Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Tahiroğlu da katıldı.

Sağlık-Sen Şube Başkanı Mehmet Ali Arayıcı, yaptığı konuşmada, farklılıkları zenginlik olarak gören Sağlık-Sen'in her görüş ve düşüncedeki insanın kendisini rahatlıkla ifade edebileceği bir adres olduğunu belirtti. Arayıcı, "Bugün sendikamızın Gaziantep'teki üye sayısı bin 124'e ulaştı. Hedefimiz 2 bin 500 üyedir. Özelde Gaziantep'te, genelde tüm Türkiye'de yetkiye koşan bir sendika durumuna geldik" dedi.

Arayıcı, sendika olarak insanı, onun emeğini ve özgürlüğünü son derece önemsediklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bunun için her türlü anti demokratik oluşum ve yaklaşımlara şiddetle karşıyız. Son günlerde sivil anayasa tartışmaları gündemdedir. Sağlık-Sen olarak artık devlete göre insan değil, insana göre devlet anlayışına geçmemiz gerektiğini savunuyor, anayasal özgürlükler kapsamında hakkımızı en iyi şekilde kullanarak özgürlükler karşısındaki engellerin kaldırılması için sonuna kadar mücadele edeceğiz. Özgürlükçü ve sivil bir anayasa, grevli ve toplu görüşmeli sendika hakkı, sosyal, kültürel ve ekonomik yönden güçlendirilmiş sağlık çalışanları topluluğu oluşana kadar bu mücadeleye devam edeceğiz."

Sağlık çalışanlarının hükümetten beklentilerini de dile getiren Arayıcı, 4-B statüsünde çalışanlarla, sözleşmeli çalışanların feryadının duyulmasını, aile birliğinin ve çalışma barışının sağlanması için sözleşmeli personele kadro verilmesini istedi.

(OÇ-OÇ-Y)

07.10.2007 09:45 TSİ