Sağlık Bakanlığından "Unvan Değişikliği Sınavı"

Sağlık Bakanlığından "Unvan Değişikliği Sınavı"

Sağlık Bakanlığı, "Unvan Değişikliği Sınavı" Yapacak.

Sağlık Bakanlığından

Sağlık Bakanlığı, ''Unvan Değişikliği Sınavı'' yapacak.

Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürü Ali Yerlikaya, bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında, sınavla ilgili bilgi verdi.

Sınavın 17 Aralık Cuma günü gerçekleştirileceğini belirten Yerlikaya, sınava 4924 sayılı kanun, 657 sayılı kanunun 4/B maddesine tabi sözleşmeli personel, geçici işçiler ve vekil ebe/hemşirelerin katılamayacağını kaydetti.

Yerlikaya, sınavın, avukat, mühendis, grafiker, mimar, istatistikçi, kimyager, biyolog, psikolog, sosyal çalışmacı, diyetisyen, fizyoterapist, odyolog, sağlık fizikçisi, çocuk gelişimci, tıbbi teknolog, sağlık teknikeri, tekniker, hemşire, ebe, sağlık memuru, teknisyen unvan ve branşlarda toplam 6 bin 22 kadro için yapılacağını belirtti.

Başvuruların bugün başladığını bildiren Yerlikaya, merkez ve taşra teşkilatında görevli personelin başvurularını 24 Kasım'a kadar ''www.meb.gov.tr'' ve ''http://personel.saglik.gov.tr'' internet adreslerinden yapabileceklerini söyledi.

Yerlikaya, sınav sonuçlarının 8 Ocak'ta açıklanacağını, 70 ve daha üstü puan alanların başarılı sayılacağını, sonuçların ise ''http://personel.saglik.gov.tr'' ve ''http://www.meb.gov.tr'' internet adreslerinden ilan edileceğini bildirdi.

Yerlikaya, sınavın Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Konya, Malatya, Sakarya, Samsun, Tokat, Trabzon, Van ve Bartın'da yapılacağını kaydetti.

Kaynak: AA