Sağlık Bakanlığı Haberleri

Sağlık Bakanlığı haber, Sağlık Bakanlığı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Sağlık Bakanlığı - 10.06.2021
ABD-Meksika sınırında geçen ay 180 binden fazla yasa dışı göçmen yakalandı
Yasa dışı göçmen merkezlerinde tutulan çocukların günlük sayısı da nisan ayındaki 2 bin 895'ten 640'a geriledi. ABD Sağlık bakanlığı tesislerinde ise hala 16 bin 200 çocuk bulunuyor.
Sağlık Bakanlığı - 10.06.2021
TSK'nın koronavirüs salgını başarılı mücadelesinin formülü: Katı ve sert tedbirler
Alınan bilgiye göre, bu başarıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatları doğrultusunda yurt genelinde alınan önlemlere uyumlu olarak Milli Savunma Bakanlığı'nca alınan önlemlerin büyük etkisi oldu. Sağlık Bakanlığı ile koordinasyon içinde alınan tedbirlerin planlanması ve harfiyen uygulanması, Türk Silahlı Kuvvetleri'nde pozitif vaka sayılarının çok düşük seviyelerde ve kontrol altında tutulmasını sağladı.
Sağlık Bakanlığı - 10.06.2021
Rektör Karabulut, gün ortası programının konuğu oldu
Uzaktan eğitim sürecinde yerli ve mili anlayışına uyacak şekilde kendi yapmış olduğumuz yazılımı kullanıyoruz. Senkron ve asenkron ders işleyebiliyoruz. Memnuniyet anketlerimizde gençlerin geri dönüşü %90'lara varıyor.Mesela Gençlik ve Spor bayramını uzaktan konser ile kutladık, mezuniyet programları, online paneller, eğitimler düzenledik ve öğrencilerimiz ve tüm izleyicilerimiz bundan çok memnun oldular. Sağlık bakanlığı ile uzaktan eğitim sertifikalı protokolümüz var.
Sağlık Bakanlığı - 10.06.2021
Prof. Dr. Tayfun Uzbay: "Yeni ilaç Alzheimer tedavisinde yeni bir sayfa açabilir"
İlaç fiyatı mevcutlara kıyasla pahalı olacaktır İlacın ne kadarlık bir fiyat ile ve nasıl bir protokol ile kullanıma sunulacağının önemli olduğunu da belirten Prof. Dr. Tayfun Uzbay, "Monoklonal antikor teknolojisine dayalı yeni ilaçların mevcutlara göre daha pahalı olacağı kesin. Fiyatın sigorta şirketleri veya devlet tarafından karşılanabilir ölçüde olması önemli. Türkiye'de de Sağlık Bakanlığı'nın bu yeni ilaca nasıl bakacağını ve değerlendireceğini zaman içinde göreceğiz.
Sağlık Bakanlığı - 10.06.2021
Samsun'da aşıların dağıtımı için her gün bin kilometreye yakın yol katediliyor
Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü aşı deposunda eksi 80 derecede saklanan BioNTech aşıları, Samsun Sağlık Müdürlüğünün deposuna transfer edildikten sonra aynı sıcaklıkta korunuyor.
Sağlık Bakanlığı - 10.06.2021
Bursa'da aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı yapılmaya başlandı
Bursa İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada değerlendirmelerine yer verilen İl Sağlık Müdürü Dr. Fevzi Yavuzyılmaz, Sağlık Bakanlığının talimatları doğrultusunda aile hekimliği birimlerinde BioNTech aşısı uygulanmasının başlaması için hızlı şekilde altyapıyı oluşturduklarını ifade etti.
Sağlık Bakanlığı - 10.06.2021
Bakan Ersoy: "Rusya ile görüşmeler olumlu gidiyor"
"Şu ana kadar 8'den fazla ülke ile görüşme sağlandı" Avrupa ülkeleri ile yapılan görüşmelerin de sürdüğünü belirten Bakan Ersoy, "Bütün ülkelerle bizim Sağlık Bakanlığı yetkilileri, onların Sağlık Bakanlığı yetkilileri, 'Covid yönetim merkezleri' diyelim onlarla mutabakat sağlıyoruz.
Sağlık Bakanlığı - 09.06.2021
Koronavirüs salgınında günlük vaka sayısı 6 bin 454 oldu
Sağlık Bakanlığı'nca duyurulan 'Türkiye Covid- 19 Hasta Tablosu'na göre; son 24 saatte yapılan 224 bin 193 testte 6 bin 454 vaka, 558 hasta tespit edildi.
Sağlık Bakanlığı - 09.06.2021
Son dakika haberi | Kovid-19 paniği yaşayan İspanya Milli Takımı'nda futbolcuların aşılanması kararı alındı
Kültür ve Spor Bakanlığı ile İspanya Futbol Federasyonunun (RFEF) girişimleri sonrasında Sağlık Bakanlığı, milli futbolculara ve beraberindeki kafileye Kovid-19 aşısı yapma kararı aldı.
Sağlık Bakanlığı - 09.06.2021
Son dakika haberleri | Bakanlık: Tiyatro sanatçılarının bilgileri Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacak
Gelen son dakika haberine göre Bakanlık: Tiyatro sanatçılarının bilgileri Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacakKÜLTÜR ve Turizm Bakanlığı'nca aşılama programına dahil edilen tiyatro sanatçıları ile bağlı hizmetlerde görev alan kişilerin bilgilerinin, Sağlık Bakanlığı ile paylaşılacağı açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Sağlık Bakanlığı Haberleri | Sağlık Bakanlığı Haber - Haberler - Sayfa 7 - Sağlık Bakanlığı haberleri, son dakika sağlık bakanlığı haber ve gelişmeleri burada. Samsun'da mavi ilçe sayısı 2 oldu.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 17:50:31. #1.16#

title