Sağlık Bakanlığı, Gercüş'te İnsanlara Bulaşma Olmadığını Bildirdi

Sağlık Bakanlığı, Gercüş'te İnsanlara Bulaşma Olmadığını Bildirdi

Sağlık Bakanlığı, Batman'ın Gercüş İlçesi'nde Kuş Gribine Rastlanmasıyla İlgili Olarak, "İlk Alınan Bilgilere Göre Bölgede İnsan Vakası Bulunmadığını" Bildirdi.

Sağlık Bakanlığı, Gercüş'te İnsanlara Bulaşma Olmadığını Bildirdi

Sağlık Bakanlığı, Batman'ın Gercüş İlçesi'nde kuş gribine rastlanmasıyla ilgili olarak, "ilk alınan bilgilere göre bölgede insan vakası bulunmadığını" bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ''Batman ili Gercüş ilçesine bağlı Boğazköy köyünde, köy tavuklarında bugün kuş gribi hastalığı tespit edildiği bilgisinin, Tarım ve Köyişleri Bakanlığınca Sağlık Bakanlığına ulaştırıldığı'' ifade edildi.

Olayın insan sağlığıyla ilgili boyutunun acil olarak değerlendirildiği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Batman ve komşu illerin il sağlık müdürlükleri konudan haberdar edilmiştir. Batman İl Sağlık Müdürlüğünden adı geçen köye bir sağlık ekibi gönderilmiştir.

İlk alınan bilgilere göre, bölgede insan vakası bulunmamaktadır. Ayrıca, Bakanlığımızdan bir uzman ekip oluşturulmuş, bu ekip uçakla bölgeye hareket etmiştir.

Ülkemizde, ilk insan vakalarının görüldüğü 2006 yılı Ocak ayında olduğu gibi, bakanlığımız yüksek hassasiyetle olayı takip etmektedir. Aynı duyarlılık ve dikkatle konu hakkında şeffaf bir biçimde kamuoyu bilgilendirilmeye devam edilecektir.''

Kaynak: AA