Sağlık Bakanlığı: "Fikir Değişikliği Yok"

Sağlık Bakanlığı: "Fikir Değişikliği Yok"

Sağlık Bakanlığı'ndan Yapılan Açıklamada, "Bakanlığımızın; Türkiye'de Tıp Fakültelerindeki Öğrenci Sayısının, Dolayısıyla Hekim Sayısının Artırılması ve Yabancı Uyruklu Doktor Çalıştırılması ile İlgili Konularda Bir Fikir Değişikliği Yoktur" Denildi.

Sağlık Bakanlığı:

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Bakanlığımızın; Türkiye'de tıp fakültelerindeki öğrenci sayısının, dolayısıyla hekim sayısının artırılması ve yabancı uyruklu doktor çalıştırılması ile ilgili konularda bir fikir değişikliği yoktur" denildi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, ülkede hekim açığının halen çok önemli bir sorun olduğu ifade edildi. Açıklamada, şöyle denildi:

"Bu nedenle Bakanlığımızın Türkiye'de tıp fakültelerindeki öğrenci sayısının, dolayısıyla hekim sayısının artırılması ve yabancı uyruklu doktor çalıştırılması ile ilgili konularda bir fikir değişikliği yoktur.

Ancak vatandaşlarımıza verilen sağlık hizmetlerinin kalitesinin artırılması için onaylanan maddelerin bir an önce yürürlüğe girmesini arzu ediyoruz. Bunun için, Meclisimize yeniden görüşülmek üzere iade edilen maddelerin, bilahare değerlendirilmek üzere Sağlık Komisyonu'nca kanun metninden çıkarılması, tarafımızca da uygun bulunmuştur."